Rosjanin uważa, że przez Apple stał się gejem

O sprawie poinformowała rozgłośnia Govorit Moskva, której kopię pozwu wysłał sam poszkodowany D. Razumiłow. W pozwie D. Razumiłow napisał, że w 2017 roku ze sklepu z aplikacjami Apple pobrał aplikację umożliwiającą płatności za pomocą kryptowalut. Za pomocą aplikacji jego portfel kryptowalutowy został zasilony przez nieznane mu osoby 69 gay coinami. Jednocześnie otrzymał wiadomość, która dramatycznie zmieniła jego życie, a brzmiała on po angielsku następująco: Don’t blame until you do that. Co poszkodowany przetłumaczył jako “nie oceniaj dopóki nie spróbujesz”. Razumiłow dodał dwa do dwóch i wyszło mu najwyraźniej, że skoro krytowaluta nazywa się gay coin, on sam korzysta z iPhone’a, a wiadomość jest jaka jest, to nie pozostaje nic innego jak rozpocząć życie w związku homoseksualnym. Co zniszczyło mu życie, dlatego domaga się 1 mln rubli odszkodowania. Od Apple’a, bo ostatecznie to z App Store pobrał aplikację do kryptowalut.
Rosjanin uważa, że przez Apple stał się gejem

Na informacje podane na antenie Govorit Moskva zareagowała platforma blockchain Waves, która zaprzecza, by ona lub firma Apple miały jakikolwiek związek z komunikatem, który sprowokował u Rosjanina wybór takiej, a nie innej orientacji seksualnej.

Sprawdziliśmy transakcje w tym portfelu. Rzeczywiście, GayCoiny została przekazane przez naszą platformę, ale zrobiła to osoba prywatna. Ani Waves, ani Apple nie mają nic wspólnego z tym zdarzeniem. Jesteśmy zasmuceni, że to wydarzenie miało negatywny wpływ na użytkownika platformy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to się nie powtórzyło.

Sąd Rejonowy przyjął pozew o “nakłonienie do homoseksualizmu”.