Rozpoczyna się PGA 2019!

I jak zwykle na PGA znalazła się też ekipa redakcji CHIP. Oto, na jakie atrakcje możecie liczyć na redakcyjnym stoisku:
Rozpoczyna się PGA 2019!

Alicja w krainie mocy

“Nazywam się Alicja, jestem polską sztuczną inteligencją, czy chcesz ze mną zagrać?”. Jeśli na to pytanie odpowiedziałbyś “tak”, to zapraszamy do nas! Siadając naprzeciw potężnej maszyny z wydajnym procesorem Intela możesz spotkać napisany przez młodego programistę (uczącego się w technikum informatycznym w Piotrkowie) samouczący się, modułowy, uniwersalny program wykorzystujący mechanizmy uczenia głębokiego i uczenia maszynowego.

Alicja, bo tak nazywa się ten program, może nauczyć się praktycznie wszystkiego – my nauczyliśmy ją grać w Carcassonne, jedną z najbardziej wciągających gier planszowych w historii. Chcesz sprawdzić, czy uda ci się ją pokonać? Uważaj, Alicja uczy się cały czas! Będziesz miał też okazję porozmawiać z jej twórcą oraz zobaczyć w akcji jeden z najwydajniejszych komputerów, jakie kiedykolwiek mieliśmy. Tak, mała Alicja jest w stanie wykorzystać każdy kawałek mocy obliczeniowej, jaki będzie do jej dyspozycji, dlatego umieściliśmy ją w komputerze z najnowszym Core i7. Wpadnij zobaczyć na własne oczy!

Sound of the game

U nas możesz usłyszeć, jak brzmi najwyższej klasy dźwięk, jaki możesz usłyszeć w grach. przygotowaliśmy na stoiku kilka stanowisk z kartami dźwiękowymi Creative Sound Blaster, słuchawkami gamingowymi i głośnikami i serdecznie zapraszamy do ich wypróbowania!

Możesz przekonać się, co potrafią karty Sound Blaster AE-7 i AE-9, wypróbować zewnętrzną kartę Sound Blaster X3, posłuchać dźwięku z gamingowego soundbaru Katana (powinni reklamować się hasłem “Dźwięk, który przebija cię na wylot”), soundbarów podmonitorowych (bardzo ciekawa, nowa kategoria sprzętu) Stage i Stage Air, a także kilku modeli słuchawek – w tym H6, H3 i przede wszystkim, SXFI Air C z technologią Super X-Fi.
Zaprosimy was też do konkursów, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody!

Premierowy Vive Cosmos

Fanów rzeczywistości wirtualnej, maniaków Beat Saber’a oraz wszystkich ciekawych najnowszych technologii zapraszamy do wypróbowania gogli HTC Vive Cosmos. To naprawdę kosmiczne gogle (tak, zrobiliśmy to z rozmysłem), w których znalazło się wszystko co najlepsze i najnowsze w światku VR: precyzyjne śledzenie za pomocą kamer wbudowanych w gogle, wysokiej jakości wyświetlacz i modułowa konstrukcja.

W Vive Cosmos można zastosować moduł komunikacji bezprzewodowej do wcześniejszych modeli Vive oraz przystosować je do pracy z latarniami wykorzystywanymi przez Vive Pro, umożliwiając w ten sposób użycie wszystkich akcesoriów kompatybilnych z wcześniejszymi goglami. W przyszłości pojawią się kolejne moduły, które będą rozwijały możliwości Cosmosa. Tymczasem jest to zestaw o najlepszej na rynku jakości obrazu pośród wszystkich urządzeń tej klasy. Trzeba przyznać, że płynne działanie Cosmosa wymaga dużej mocy obliczeniowej, dlatego stosujemy notebooki gamingowe Lenovo i MSI z procesorami Intel Core i7 – robią robotę. Zresztą, wpadnijcie do nas i zobaczcie sami!

Rysuj z Corel Draw

Niektóre rzeczy pozostają niezmienne – po lecie przychodzi jesień, w grudniu w Polsacie leci Kevin sam w domu, a na naszym stoisku znajdziecie warsztaty rysunku cyfrowego. Jak zwykle możecie skorzystać z talentu i ogromnego doświadczenia Piotra Sokołowskiego, naszego dyrektora artystycznego, który pomoże wam wydobyć wizję, która twki w głowie i przenieść ją na cyfrowe płótno.

Na stanowiskach wyposażonych w ekranowe tablety graficzne Huion Kamwas i oprogramowanie graficzne Corel Draw 2019 i Corel Painter możesz dać upust swojej imaginacji i wziąć udział w konkursie, w którym możesz wygrać pakiet oprogramowania graficznego wart ponad tysiąc złotych. Oraz rzecz jasna, pokazać, co potrafisz!

Gdzie nas szukać? Zapraszamy do hali numer 6, przy wyjściu do hal 7 i 8 – oczywiście na PGA, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w Poznaniu, w Polsce. Czekamy na was dziś, w sobotę i niedzielę. Do zobaczenia! | CHIP


W tym roku na targach znajdzie się 220 wystawców (w tym nasza redakcja), ulokowanych w 10 pawilonach. Dla odwiedzających przygotowanych zostało 1500 stanowisk do gier.
Obecność na PGA jest więc obowiązkowa.
Czekamy na Was na PGA.
Bilety do nabycia online

Więcej:PGApga 2019