Samsung S10 – odcisk każdego palca odblokuje telefon [AKTUALIZACJA]

Aktualizacja: poniżej możecie przeczytać oświadczenie Samsunga w sprawie rozpoznawania odcisków palców:
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Odcisk palca każdej osoby może odblokować telefon Samsung Galaxy S10. W sieci pojawiły się informacje, że po naklejeniu folii ochronnej, która zakrywa czytnik linii papilarnych, przestaje on prawidłowo działać i każdy, kto przyłoży palec może odblokować telefon.

Galaxy S10 wykorzystuje czytnik ultradźwiękowy. Najwyraźniej plastikowe lub silikonowe powłoki ochronne, które zasłaniają czytnik utrudniają jego działanie. Samsung potwierdził, że taki problem występuje i radzi, by klienci korzystali wyłącznie z oryginalnych akcesoriów ochronnych. Oczywiście trwają prace nad patchem, który ma rozwiązać problem.

W odniesieniu do ostatnich informacji dotyczących rozpoznawania odcisków palców w niektórych modelach Galaxy, chcielibyśmy przekazać naszym klientom następującą informację.

Problem dotyczy czujników czytnika linii papilarnych, który odblokowuje urządzanie po rozpoznaniu trójwymiarowych wzorów, pojawiających się na niektórych, silikonowych ochraniaczach ekranu, traktując te wzory jakby były odciskami palców użytkownika.

W celu uniknięcia problemu radzimy, aby użytkownicy Galaxy Note10/10+ oraz S10/S10+/S10 5G wykorzystujący podobne ochraniacze zdjęli je, wykasowali dotychczas zarejestrowane odciski palców oraz zarejestrowali swoje odciski palców ponownie.

Prosimy też o nie korzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, do momentu jej wydania i zastosowania. Wydanie aktualizacji jest zaplanowane na przyszły tydzień. Dodatkowo podczas rejestracji odcisków palców, prosimy o upewnienie się, iż odciski palców są zeskanowane w całości tak, aby każda ich część, włączając ich środek, została zeskanowana.

Dziękujemy za cierpliwość. Będziemy stale upewniać się, że nasi klienci otrzymują najlepszą możliwą usługę.

[offers keywords=”samsung+galaxy+s10″]