Skydio 2 – dron z imponującym autopilotem

Startup stojący za Skydio 2 nawet nie ukrywa, że niecnie sobie żartuje z SI dronów DJI. Na zwiastunie widzimy jak Phantom uderza z impetem w uliczny znak, po czym pojawia się wymowny napis, że “nie wszystkie drony są głupie”. Skydio 2 jest wyposażony w sześć kamer oraz procesor graficzny NVIDIA Jetson TX2, które razem analizują w czasie rzeczywistym 45-megapikseli danych. Żaden inny dostępny na rynku dron do komercyjnego użytkowania nie ma tak zaawansowanych algorytmów śledzenia i systemu omijania przeszkód. Pojazd bez problemu radzi sobie z automatycznym lotem między drzewami, nawet wtedy, gdy poruszający się obiekt zniknie z jego pola widzenia.
skydio 2
skydio 2

Producent jest tak pewny niezawodności swojego autopilota, że zdecydował się naprawić bezpłatnie wszystkie modele, które ulegną wypadkowi w takim trybie lotu. Dronem można sterować na trzy sposoby – z aplikacji na smartfonie, przez dedykowany kontroler (również wymagający telefonu) oraz beacon wysyłający radiowy sygnał.

Same osiągi Skydio 2 ma również wystarczające do profesjonalnego filmowania. Potrafi lecieć z prędkością 57 km/h, ma wbudowaną trzyosiową stabilizację, a 12-megapikselowa matryca Sony IMX577 pozwala na wykonanie filmów 4K z prędkością 60 kl./s. Na jednym ładowaniu dron przepracuje 23 minuty. Maksymalny zasięg to 3,5 km. Waga na poziomie 280 g również powinna przypaść do gustu podróżnikom, którym zależy na mobilności.

Skydio 2 trafi do sprzedaży w listopadzie w cenie 999 USD, czyli ok. 4 tys. zł. Za konkurencyjnego DJI Mavic Pro 2 musielibyśmy zapłacić aktualnie 2,3 tys. zł więcej. | CHIP

[offers keywords=”dron”]