#Tetrischallenge – może szaleństwo, ale zabawne

#tetrischallenge, czyli nowe instagramowe wyzwanie. Idea jest prosta – ułóż równo i precyzyjnie związane ze sobą tematycznie przedmioty i zrób im z góry zdjęcie. Ideałem jest, gdy się w tę kompozycje osobiście wpasujesz. Całość powinna być jak najbardziej uporządkowana, a im wszystko do do siebie pasuje, tak jak w klasycznym Tetrisie, tym lepiej.
#tetrischallenge

#tetrischallenge

Wystarczyło niespełna trzy tygodnie, by #tetrischallenge podbił media społecznościowe. Na Instagramie znalazło się już ponad 16 tys. zdjęć z tym hasztagiem. Niektóre z nich robią wrażenie, przede wszystkim pokazując to, do czego na ogół nie mamy dostępu. Jak np. zdjęcie opublikowane przez użytkownika aerofighter_22:

Dzięki publikowanym zdjęciom można zobaczyć, co kryją w sobie wnętrza karetek ratunkowych czy wozów strażackich, albo ile musi się zmieścić w samochodzie pięcioosobowej rodziny (upakowanie wszystkich pluszaków dla trójki małych dzieci to nie lada wyzwanie), szykującej się na wakacje. Zdjęcia robią wrażenie, a najważniejsze, że to wyzwanie nikomu krzywdy nie robi. Nikt się nie oblewa wrzątkiem, ani nie zjada kapsułek do prania. Po prostu dobra zabawa. Na Facebooku również znajdziecie posty z “tetrisowymi” zdjęciami.

[banner slot=”text”]

Nam #tetrischallenge przypomina zdjęcia mało znanego w naszym kraju włoskiego fotografa, Guido Cecere, który wyspecjalizował się w fotografowaniu równo ułożonych, kolorystycznie dobranych przedmiotów. Oto przykład jednej z jego prac:

 

Gdybyście mieli problem ze zrobieniem dobrego zdjęcia, zajrzyjcie do naszego poradnika “Jak wykonać dobre zdjęcia produktowe smartfonem”. Może i Wam uda się #tetrischallege?

Więcej:Instagram