Treści 8K jak nie było, tak nie ma, ale 200 Polaków już kupiło telewizory 8K

QLED 8K zadebiutował w Polce w drugiej połowie 2018 roku. Samsung był pierwszym producentem, który wprowadził takie telewizory do masowej sprzedaży. Według danych firmy, w okresie od stycznia do września te modele trafiły do 200 polskich domów. W przypadku 120 sztuk były to telewizory o przekątnej 75 cali lub większej. Choć może się wydawać, że 200 egzemplarzy w skali całego kraju to kiepski wynik, Samsung przypomina, że kiedy przed ośmioma laty wprowadzał do sprzedaży pierwszy telewizor 4K S9 o przekątnej 85 cali, w okresie 9 miesięcy w Polsce kupiło go zaledwie 30 klientów.
8K
8K

Pierwsze, a już tak dobre wyniki sprzedaży telewizorów QLED 8K w Polsce potwierdzają, że jesteśmy gotowi na kolejną rewolucję w jakości obrazu – uważa Grzegorz Stanisz, szef działu RTV Samsung Electronics Polska. – Pamiętajmy, że nasz QLED 8K to nie tylko rozdzielczość. Na wrażenia z oglądania wpływ ma szereg technologii, takich jak na przykład sztuczna inteligencja i inteligentne skalowanie, jasność czy natężenie kolorów oraz intuicyjny Smart TV.

Aktualnie kupujących może odstraszyć nie tylko brak materiałów 8K, ale przede wszystkim cena. Najtańsze, 55-calowe modele zaczynają się od kwoty 11,5 tys. zł.