Trzy nowe płyty główne Gigabyte

W skład serii X299X wchodzą trzy modele płyt głównych Gigabyte: X299X DESIGNARE 10G X299 AORUS XTREME WATERFORCE i X299X AORUS MASTER. Są one zaprojektowane z myślą o rodzinie procesorów Core-X Intela z 7, 9 i nadchodzącej 10 generacji. Warto zwrócić uwagę na takie cechy nowych płyt głównych jak interfejs Thunderbolt 3, obsługa połączeń sieciowych o przepustowości 5 lub 10 Gbps, możliwość tworzenia konfiguracji wielomonitorowych, a także radiatory M.2 Thermal Guards dla pamięci SSD. Płyty główne X299X umożliwią też obsługę nawet 256 GB pamięci RAM DDR4.
Trzy nowe płyty główne Gigabyte

Seria X299X przeznaczona jest dla procesorów Intela najnowszej generacji Cascade Lake-X (fot. Gigabyte)

Producent zapewnia ponadto, że płyty główne były testowane jeszcze przed premierą z najnowszymi kartami graficznymi z serii NVIDIA Quadro, przeznaczonymi do zadań takich jak programy CAD i CGI. AORUS XTREME WATERFORCE został zaprojektowany z myślą o entuzjastach, którzy mogą w łatwy sposób na tej karcie graficznej zamontować system chłodzenia wodnego. Z tego powodu karta wydaje się idealna do podkręcania podzespołów.

Nowe płyty główne Gigabyte zostały zaprojektowane z myślą o entuzjastach i zastosowaniach profesjonalnych (fot. Gigabyte)

Co prawda nie poznaliśmy jeszcze cen, jednak po specyfikacji możemy się spodziewać, że nowe płyty główne Gigabyte nie będą należały do najtańszych. Warto też wspomnieć, że wszystkie modele X299X są wyposażone w kodeki audio Realtek ALC1220-VB HD z przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS 9218 Sabre. | CHIP

Więcej:bezcatnews