W Krakowie protesty przeciwko sieci 5G

Organizator wydarzenia “5G – Niech maszty runą” zgromadził kilka osób, które postanowił czynnie zaprotestować przeciwko sieci 5G. Plan był prosty – unieszkodliwić czynem maszty 5G funkcjonujące w Krakowie. A ponieważ takich w Krakowie brak, to zgodnie z przysłowiem “na bezrybiu i rak ryba” padło na stację bazową operatora T-Mobile. Poniżej działacze ruchu Anty 5G w akcji:
W Krakowie protesty przeciwko sieci 5G

Ponieważ nie była to akcja tajna, wiedziały o niej zarówno operator, jak i policja, która nim doszło do zniszczeń, ostudziła zapał przeciwników 5G.

Przeciwnicy tej technologii twierdzą, że ma ona negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Tego zdania jest np. poseł Robert Majka z Kukiz’15 oraz 946 innych osób, które podpisało petycję do Ministra Cyfryzacji żądając zbadania przez niezależnych naukowców wpływu sieci 5G na zdrowie Polaków. Będzie, mówiąc wprost, grillować nam mózgi. Tak uważa np. pani Ewa Pawela, która przedstawiła swoje poglądy w nagraniu opublikowanym na YouTubie. “Może nas śledzić, inwigilować, ale i zabijać zdalnie, może nami manipulować i przekształcić w bezduszne marionetki”.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=az7wYM_sUEQ

O ewentualnym wpływie sieci 5G mówił prof. Marek Zmyślony z Instytutu Medycyny Pracy, który w wywiadzie dla portalu Nauka w Polsce powiedział m.in. pola elektromagnetyczne wytwarzane przez telefony komórkowe i stacje bazowe telefonii wpływają na pracę komórek organizmu. Wciąż jednak niewiele wiadomo, zwłaszcza odnośnie sieci 5G, czy ma to wpływ na zdrowie . Prof. Marek Zmyślony kieruje Zakładem Ochrony Radiologicznej. Przyznał również, że pole elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia telefonii komórkowej, działa na organizm człowieka i wywołuje skutki biologiczne, lecz brak jednoznacznych danych, pozwalających stwierdzić, czy ma to jakieś skutki zdrowotne. Z tego powodu, jeśli chodzi o normy dotyczące promieniowania, należy przyjąć zasadę ostrożności. W odróżnieniu od cytowanej powyżej Ewy Pawely profesor Zmyślony nie obawia się sterowania umysłem. Owszem, promieniowanie z telefonów komórkowych wpływa na pracę mózgu. Bzdurą są jednak podejrzenia, że fale z sieci komórkowej mogą »zmieniać myśli«. To historie science-fiction z lat 50-60 XX w., kiedy taka hipoteza dotycząca »wojny elektromagnetycznej« i »sterowania umysłami« istniała – podkreśla naukowiec.  Pełny tekst wywiadu znajdziecie w portalu Nauka w Polsce.

Najbardziej zaskakuje fakt, że przeciwnicy 5G nie mają żadnego problemu, by korzystać z telefonów komórkowych, komputerów i internetu, a może i mikrofalówek. Być może chronią się wówczas za pomocą specjalnych czapek Anty 5G, a dokładnie czapki atronicznej, czyli atronicznej tarczy elektromagnetycznej. Pomysłodawca przedstawił swój projekt na portalu PolakPotrafi.pl i zebrał ponad dwukrotnie więcej niż kwota potrzebna na jego realizację.

WARTO PRZECZYTAĆ:

https://www.chip.pl/2019/04/startuja-przygotowania-do-5g-w-polsce/

Więcej:5g