Facebook zapłaci za twoje dane i uwagi

Facebook Viewpoints to najnowszy projekt firmy Marka Zuckerberga. Kto ma ochotę podzielić się swoimi danymi oraz spostrzeżeniami dotyczącym serwisu ten może na tym zarobić. Zadanie polega na wypełnianiu ankiet oraz braniu udziału w badaniach sprawdzających preferencje konsumentów.
Facebook viewpoints
Facebook viewpoints

Po wypełnieniu ankiety lub wzięciu udziału w badaniu każdy uczestnik programu otrzyma punkty, które trafią na jego indywidualne konto. Punkty zostaną następnie wymienione na pieniądze na specjalnym koncie PayPal. „Viewpoint to aplikacja, która pomoże nam kształtować przyszłość” – słyszymy w spocie reklamującym aplikację.

[banner slot=”text”]

Pierwsza ankieta, która pojawi się w aplikacji, ma zebrać pomysły dotyczące sposobów ograniczenia negatywnego wpływy mediów społecznościowych. Za jej wypełnienie użytkownicy dostaną 1000 punktów, czyli równowartość 5 dolarów (niecałe 20 zł). Jak łatwo policzyć daje to zawrotną kwotę ok. 2 gr za jeden punkt. Brak informacji, jak będą wycenianie inne ankiety.

Dołączyć do programu można m.in. przez stronę Facebook Viewpoints. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach serwis zastrzega, że żadne inne firmy nie będą mięć dostępu do danych osób uczestniczących w programie.

Więcej:Facebook