Galaxy Tab Fold – składany tablet Samsunga na nieoficjalnych renderach

Rysunki techniczne dotyczyły trzech modeli. Najwięcej przedstawia urządzenie składane w pół, tak jak składa się książkę. Redakcja LetsGoDigital nazwała je Galaxy Tab Fold, ponieważ bardziej przypomina rzecz przypomina bardziej tablet, niż smartfon. Sama konstrukcja kojarzy się z Galaxy Fold 2, który pokazany został w październiku. Jednak w przeciwieństwie do niego, nowe urządzenie nie ma przedniego ekranu. Być może Samsung chce w ten sposób obniżyć koszty produkcji. Jak wiemy pierwsza wersja Galaxy Folda to wydatek ok. 9 tys. zł.
Galaxy Tab Fold
Galaxy Tab Fold

galaxy tab fold
Tak może wyglądać Galaxy Tab Fold, jeżeli kiedykolwiek powstanie (fot. Letsgodigital.org)

W projekcie Galaxy Tab Fold uderzające jest to, że brakuje w nim kamery. Ponieważ Samsung zawarł na rysunkach inne podzespoły, jak głośnik i port USB, bardzo możliwe, że aparat znajdzie się po prostu pod ekranem. To jednak znowu podniosłoby koszt produkcji. Redakcja Letsgodigital zauważyła też, że tym razem Samsungowi udało się zmniejszyć zawias, który okazał słabym ogniwem w konstrukcji Folda. Z drugiej strony to tylko rysunki techniczne umieszczone w powszechnie dostępnym patencie, producent nie musi zdradzać w nich wszystkich swoich rozwiązań.

Kolejne projekty dołączone do wniosku pokazują tablet, który nie składa się równo na pół, ale pozostawia górną część odsłoniętą. W ten sposób cały czas, bez konieczności rozkładania tabletu, widoczne byłyby podstawowe informacje takie jak godzina, stan baterii, czy powiadomienia. A jedna z koncepcji zakłada nawet wygięcie ekranu w drugą stronę, tak by mogła służyć za podstawkę.

Samsung od dłuższego czasu eksperymentuje z elastycznymi wyświetlaczami. Jeden z ciekawszych patentów wydanych w tym roku pokazywał urządzenie łamane w dwóch miejscach. Nie można również zapominać o projekcie gamingowego smartfonu, również z zawiasem w ekranie. | CHIP

[offers keywords=”samsung+galaxy+fold”]

W naszych rankingach jeszcze składanych smartfonów nie ma, ale na pierwszym miejscu ulokował się Samsung Galaxy S10 Plus.