Google Stadia powoduje, że Chromecast Ultra się przegrzewa

Google Stadia, usługa strumieniowego cyfrowych treści, może być oczywiście uruchamiana na różnych urządzeniach, ale najwygodniejszym sposobem jest po prostu skorzystanie z przystawki Chromecast Ultra podłączonej do telewizora. Problem w tym, że kolejni gracze donoszą, że Chromecast się przegrzewa. A gdy się przegrzewa, to się, co zrozumiałe wyłącza.
Google Stadia
Google Stadia

Na forum Reddit można znaleźć wpisy osób, którym nie do końca się podoba sytuacja, gdy w trakcie gry przystawka samoczynnie się wyłącza:

  • Mój robi się absurdalnie gorący, nawet przed rozpoczęciem gry.
  • Grałem przez około 30 minut i zauważyłem, że Chromecast jest naprawdę ciepły.
  • Zauważyłem, że mój Chromecast Ultra był gorący już po kilku minutach od jego podłączenia. Ustawiłem wszystko i postanowiłem przenieść go do innego telewizora i prawie poparzyłem rękę, był tak gorący.

Wpisów jest oczywiście więcej, ale niektórzy użytkownicy forum przytomnie zauważają, że przystawka Google zawsze miała tendencję do przegrzewania się. Tyle że Google nie zajęło się tym problemem.

Jedna z osób zacytowała odpowiedź Google, które twierdzi, że nie widzi nic niepokojącego:

Dziękujemy za zwrócenie nam na to uwagi. Wiemy, że temperatura urządzenia może niepokoić, ale możemy potwierdzić, że nie ma problemu z przegrzaniem termicznym w Chromecast Ultra. Podczas normalnego użytkowania (np. oglądania filmów z kotami na YouTubie) powierzchnia urządzenia może być ciepła w dotyku, ale działa zgodnie z przeznaczeniem. Zespół przeprowadził szeroko zakrojone testy sprzętu, usług i gier – w tym testy długich sesje z usługą Stadia – i nie zauważył żadnych problemów związanych z wyłączaniem spowodowanych wysoką temperaturą.

Jednym słowem: u nas działa i wystarczy oglądać filmiki z zabawnymi kotami, a nie psami, by nie mieć kłopotów. Jak łatwo się domyśleć, odpowiedź nie zachwyciła odbiorców.

[offers keywords=”google+chromecast”]

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Stadia zablokuje gry kupione ze zniżką Stadia Pro po wygaśnięciu subskrypcji