Huawei Assistant działa już w Polsce

Huawei Assistant właśnie ruszył w Polsce i można pobrać go ze strony producenta. Asystent Huawei jest odpowiednikiem Asystenta Google lub Alexy. Czy faktycznie tak jest, to pokażą testy. Wystarczy pobrać aplikację, by być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, zarządzać kalendarzem, przeszukiwać notatki i wiadomości e-mail oraz wyszukiwać online potrzebne informacje bez konieczność przechodzenia do wyszukiwarki (Global Search). Poza wyszukiwaniem aplikacja oferuje również szybki dostęp (Instant Access) do najczęściej używanych aplikacji oraz Smart Care, czyli wyświetlanie kart kontekstowych dostarczanych przez Huawei i partnerów firmy. Owe kontekstowe karty to na razie kalendarz, pogoda, nieodebrane połączenia, zużycie baterii i wykorzystanie danych. Więcej kart powinno się pojawić już wkrótce.
Huawei Assistant
Huawei Assistant

Huawei Assistant

Natomiast HUAWEI Newsfeed, to serwis informacyjny, który powstaje dzięki współpracy z wiodącymi agencjami informacyjnymi i redakcjami. Wiadomości wyświetlane są zgodnie z ustawieniami języka i regionu. Stream wiadomości wyświetla zawartość w oparciu o ustawienia języka i regionu. W tym konkretnym przypadku Huawei ewidentnie korzysta ze znanej aplikacji do agregacji treści newsowych, czyli Squid.

Przy okazji, każdy kto pobierze aplikację Huawei Assistant będzie mógł wziąć udział w konkursie, gdzie co tydzień aż do 1 stycznia 2020 r. będzie można wygrać Huawei P30 Pro. Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać aplikację Assistant Huawei, przetestować ją i ewentualne uwagi oraz opinie przesłać na stronę Huawei lub na grupę FB Huawei Mobile Services Fans Club (EU).

Co tydzień jedna z pośród wszystkich komentujących osób zostanie wylosowana i otrzyma Huawei P30 Pro. Do wygrania jest dziesięć telefonów.

Więcej:Huawei