Looking Glass 8K – największy na świecie wyświetlacz holograficzny robi piorunujące wrażenie

Looking Glass Factory już przyjmuje zamówienia na największy na świecie (przekątna 33 cale) wyświetlacz holograficzny Looking Glass 8K Immersive Display, który obiecuje prawdziwy trójwymiarowy obraz bez konieczności zakładania jakichkolwiek okularów. Firma wprowadziła już na rynek mniejsze modele – 8,9″ i 15,6″. Najnowszy model jest osiem razy większy od podstawowego, niespełna dziewięciocalowego modelu przeznaczonego głównie dla twórców 3D.
Looking Glass
Looking Glass

Jak to działa? Producenci, co zrozumiałe, nie zdradzają wszystkich szczegółów. Wyświetlacz wykorzystuje opatentowaną technikę 45-elementowego pola świetlnego, generującego jednocześnie 45 różnych perspektyw, dających efekt absolutnie trójwymiarowego obrazu. Oznacza to, że niezależnie od tego, jak wiele osób zgromadzi się przy ekranie, to bez żadnych okularów, zobaczą one prawdziwy, trójwymiarowy obraz. Looking Glass 8K dysponuje rozdzielczością 7680px x 4320px (8K). Przekątna obrazu to 33,5 cala (85 cm)

Looking Glass 8K Immersive Display (źr. Looking Glass Factory)

Dla kogo takie cudo? Przede wszystkim dla osób tworzących za pomocą aplikacji 3D. Ale także np. do oglądania trójwymiarowej dokumentacji medycznej lub prezentacji prototypów. Cena najmniejszego urządzenia, bez żadnych dodatków to 599 dol. Ceny największego jeszcze nie podano. Ale można już składać zamówienia. Odbiór wiosną przyszłego roku.

Więcej:3dhologramy