MacBook Pro 16 – dyskretna premiera wydajnego laptopa Apple

Chociaż wzornictwo pozostało takie samo względem poprzedniego modelu, MacBook Pro 16 otrzymał szereg zmian w środku. Pierwsza jest oczywista. Dotychczasowy 15,4-calowy ekran Retina został powiększony do 16-cali. Jasność na poziomie 500 nitów i rozdzielczość 3072×1920 pikseli docenią profesjonaliści, którym zależy na wysokiej jakości obrazu.
macbook pro 16
macbook pro 16

macbook pro 16
Klawiatura w MacBooku Pro 16 (fot. Apple)

Pozostali użytkownicy na pewno ucieszą się z nowego mechanizmu klawiatury. Motylkowy mechanizm został zastąpiony nożycowym, dzięki czemu klawisze powinny być trwalsze niż do tej pory. Nie brakuje cyfrowego touchbara, fizycznego przycisku Escape znajdującego się przy nim oraz tradycyjnego układu strzałek.

[banner slot=”text”]

MacBook Pro 16 ma również przebudowany system wentylatorów. Dzięki temu wzrost przepływu powietrza wynosi 28%. Poprawiono także głośniki (to rzekomo najgłośniejsze głośniki Apple’a w historii), oraz mikrofony. Wbudowany akumulator o pojemności 100 Wh ma zapewnić z kolei nawet do 11 godzin pracy.

https://youtu.be/ysRigNyavF4

Pozytywne zmiany zaszły również w kluczowych podzespołach. Do wyboru mamy najnowsze sześcio i ośmiordzeniowy procesory Intela dziewiątej generacji (5.0 GHz w trybie Turbo Boost), grafikę AMD Radeon Pro 5300M z 4GB vRAM-u, a także do 64 GB pamięci RAM i aż do 8 TB przestrzeni na dane. Producent określa wydajność sprzętu na 2,1 razy większą od MacBooka Pro 15. Oczywiście w topowej konfiguracji sprzęt potrafi osiągnąć zawrotną sumę 29839 zł, ale przynajmniej bazowy wariant kosztuje tyle, co starsza i mniej wydajna wersja. | CHIP

[offers keywords=”macbook+pro”]

Więcej:Applelaptopy