MyOla – aplikacja, która pomoże w walce ze stresem i problemami

Ponad 75 proc. Polek sprawdza smartfon co pół godziny. 70 proc. kobiet wykorzystuje go do utrzymania kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, a 30 proc. do relacji zawodowych. Wśród mediów społecznościowych króluje Facebook (77%) i Messenger (76,3%). Polki najczęściej używają smartfonów w domu. Według raportu Fundacji Sukces Pisany Szminką, coraz więcej moich rodaczek pobiera audiobooki i podcasty. Wykorzystując ten trend, Fundacja razem z Coca-Colą, opracowała aplikację, która pomoże kobietom wspomóc rozwój osobisty i zawodowy. MyOla, bo tak nazywa się oprogramowanie, ma być czymś w rodzaju wirtualnego doradcy i psychologa.
myola
myola

myola
Polki prawie nie rozstają się ze smartfonem (fot. Fundacja Sukces Pisany Szminką)

MyOla podzielona jest na cztery kategorie: Ja, Związek, Rodzina i Kariera. W każdej z nich znaleźć można kilkanaście nagrań, w których porusza się istotę zagadnienia. We współczesnym świecie, gdzie praca często koliduje z macierzyństwem i szeregiem innych obowiązków, kobiety cierpią na brak czasu dla siebie, czasu na własny rozwój. Dlatego tak ważne jest, by w realizacji naszych planów i działań codziennie motywował i wspierał nas ktoś, kto nas rozumie. Takim wsparciem jest właśnie aplikacja MyOla, która jest zawsze pod ręką, odpowiada na nasze potrzeby i troski, wspiera, a do tego pomaga się rozwijać.(…) – mówi Anna Solarek, dyrektor ds. Komunikacji i Kontaktów Zewnętrznych w Coca-Cola Poland Service.

myola
Aplikacja utrzymana jest w minimalistycznym stylu (fot. Google Play)

MyOla zawiera szereg rozmów przeprowadzonych z psychologami i mentorami biznesu. Ich zadaniem jest podsuwanie rozwiązań i inspiracji do działania. Aplikacja może podpowiedzieć jak ulepszyć relacje w rodzinie, jak poradzić sobie z presją w pracy, czy jak znaleźć czas dla samej siebie. W oprogramowaniu znajdziemy także zestaw medytacji i ćwiczeń oddechowych, a także tzw. koła ratunkowe, które podpowiedzą jej co robić, gdy odczuwa się daną emocję. Aplikacja jest już dostępna bezpłatnie na iOS i Androidzie. | CHIP