half-life alyx

Pierwszy zwiastun Half-Life: Alyx jest napakowany akcją

Valve w końcu odsłoniło karty. "Half-Life: Alyx" to wyskobudżetowa, pełnoprawna część uwielbianej przez graczy serii. Pierwszy zwiastun ujawnia mechanikę, zbliżoną do gry "Blood & Truth".

Zgodnie z zapowiedzią sprzed dwóch dni Valve przedstawiło więcej informacji o swojej nadchodzącej produkcji. Tak jak sugerował wpis na Twitterze, „Half-Life: Alyx” będzie grą dostępną wyłącznie na pecetowych goglach VR. Jej mechanika oraz oprawa wizualna zostały zaprojektowane właśnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Dlatego tytuł nie będzie miał odrębnego trybu do tradycyjnych ekranów komputerowych. Zainteresowani mogą już zakupić produkcję w przedsprzedaży na Steamie w cenie 193,49 zł. Jest to 10% taniej niż w dniu premiery, którą zaplanowano na marzec 2020 roku.

W „Half-Life: Alyx” wcielamy się w postać tytułowej dziewczyny, znanej z poprzednich części. Wraz ze swoim ojcem Alyx będzie musiała stworzyć ruch oporu przeciwko imperium obcej rasy – Combine. Ta para jednych z największych naukowców na Ziemi będzie musiała rozwiązywać zagadki logiczne, wytwarzać broń oraz brać udział w konfrontacjach z wrogiem.

Jeżeli chodzi o mechanikę, gra bardzo mocno przypomina „Blood & Truth” z PlayStation VR. Widzimy tu podobne sekwencje z chowaniem się za osłonami, interakcjami z obiektami i akcją „na szynach”. Nowa produkcja Valve jak na grę VR wygląda naprawdę świetnie. Modele postaci i szczegóły świata sprawiają, że śmiało można by pomylić ją z tradycyjną grą na PC.

half-life: alyx
Oprawa wizualna przynajmniej na zwiastunie wygląda rewelacyjnie (fot. Valve)

A co z wielce wyczekiwanym „Half-Life 3”? Valve powiedziało redakcji The Verge, że sequel nadal ma szansę powstać. Studio ukierunkowało swoje siły w rozwój VR, ale jeżeli „Alyx” odniesie sukces, niewykluczone, że trzecia część sagi znajdzie się na tapecie producenta. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.