Red Dead Redemption 2 w wersji na PC ma kłopoty

Teoretycznie sprzętowe wymagania dotyczące pecetowej wersji “Red Dead Redemption 2″ nie są wysokie. Minimalne to  Windows 7 – Service Pack 1 (6.1.7601), Intel® Core™ i5-2500K / AMD FX-6300, 8 GB RAM, grafika: Nvidia GeForce GTX 770 2 GB lub AMD Radeon R9 280 3 GB i 150 GB wolnego miejsca na dysku. Producent wskazywał jednak, że tytuł lepiej poradzi sobie na komputerze z Windows 10, procesorem Intel® Core™ i7-4770K lub AMD Ryzen 5 1500X, przy 12 GB RAM-u i z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB  lub AMD Radeon RX 480 4 GB. I oczywiście 150 GB wolnego miejsca na dysku. Tyle teorii. Po wczorajszej premierze pojawiły się jednak pierwsze głosy niezadowolonych graczy, którzy donoszą, że nawet na komputerach o dużo lepszych niż rekomendowane parametrach dzieje się źle.
Red Dead Redemptation 2
Red Dead Redemptation 2

[banner slot=”text”]

Użytkownicy narzekają na trwającą godzinami deszyfrację plików. Z kolei wiele osób nie mogło nawet jej uruchomić (podobno pomaga wyłączenie antywirusa, ale to jest igranie z ogniem). W niektórych przypadkach pojawiają się problemy z dźwiękiem, gra się zacina i wysypuje. Pojawiają się też głosy, że zapowiadany ray tracing jest, ale… jakiś taki nieprawdziwy.

Według Rockstar Support „najczęstszą przyczyną wywołującą błąd są nieaktualne sterowniki graficzne” i podaje szczegółową instrukcję jak je zaktualizować. Producent radzi graczom wgrać najnowsze sterowniki, a samą grę uruchomić z pliku RDR2.exe w trybie administratora. Jednak wiele osób twierdzi, że nawet to nie pomaga. Podobnie jak wyłączenia trybu pełnoekranowego czy dodanie Lauchera Epic Games do wyjątków firewalla i antywirusa.

Według zapowiedzi Rockstar “Red Dead Redemption 2” jeszcze w listopadzie pojawi się w usłudze Google Stadia. A na Steam trafi w grudniu tego roku.

Więcej:Rockstar