Składane telefony coraz bardziej modne

składane
składane

W bazie patentów WIPO pojawił się patent Huawei na składany smartfon. Firma już wprowadziła na rynek z powodzeniem jeden składany model, czyli Mate X. Teraz złożyła wniosek patentowy na model składany w poprzek, wzdłuż krótszej krawędzi. Tak jak ma to miejsce w najnowszej Motoroli Razr.

Ma być to smartfon z potrójnym aparatem głównym i wyświetlaczem składanym do wewnątrz. Zgodnie z rysunkiem patentowym telefon nie będzie się dzielić równo na pół. Część ekranu będzie wystawać. Być może w tym miejscu będą wyświetlane powiadomienia.

A przecież już w lutym tego roku Huawei złożyło wniosek patent na składany smartfon, który ma być następcą Huawei Mate X. Patent, pojawił się najpierw w amerykańskim biurze patentowym, a potem (26 września tego roku ) w bazie danych Światowego Biura Własności Intelektualnej WIPO. Dokumenty dotyczą składanego urządzenia o nstrukcji podobnej do Huawei Mate X, ale wyposażonego w rysik. LetsGoDigital na podstawie rysunków technicznych opracowało jego prawdopodobny wygląd.

składane

Podobny telefon zamierza produkować Xiaomi. Ale składany smartfon Xiaomi miałby mieć wysuwany aparat fotograficzny. Na stronie TigersMobile.com pojawiły się pierwsze, jeszcze bardzo skromne grafiki przedstawiające ewentualny wygląd tego urządzenia:

składane

Więcej:HuaweiXiaomi