Sprzedajesz, używając smartfonu jako kasy fiskalnej?

[banner slot=”text”]
kasa fiskalna
kasa fiskalna

Przedsiębiorcom korzystającym obecnie z kas fiskalnych na smartfony grożą konsekwencje za brak rejestracji sprzedaży. Ministerstwo Finansów przypomina, że prace dotyczące możliwości używania kas fiskalnych w formie aplikacji na smartfony jeszcze trwają i nie ma na razie prawnej możliwości korzystania z tego sposobu ewidencjonowania sprzedaży detalicznej. Żadne, istniejące oprogramowanie tzw. wirtualnej kasy nie może pełnić roli kasy rejestrującej. Ministerstwo ostrzega przed ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży takiego oprogramowania. Podatnicy mogą używać wyłącznie kas rejestrujących, które posiadają homologację Głównego Urzędu Miar i mają postać sprzętową.

Wirtualne kasy fiskalne to aplikacje, które można instalować na urządzeniach mobilnych i które dopiero po połączeniu z drukarką mogą pełnić rolę kasy fiskalnej. Według Zbigniewa Makowskiego zastępca dyrektora departament podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów system ruszy w połowie roku 2020.

Wprowadzenie wirtualnych kas fiskalnych nie oznacza całkowitego odejścia od papierowych paragonów. Przynajmniej na razie. Ministerstwo myśli jednak o zrównaniu ich z e-paragonami. Wycofanie całkowite papierowych paragonów nie wchodzi w grę. Sprzedawca ma obowiązek wydać paragon kupującemu. A nie każdy kupujący będzie mógł, lub chciał, przyjąć paragon w wersji elektronicznej.

[offers keywords=”kasa+fiskalna”]

Więcej:bezcatnews