Synology przedstawia DS120j – jednokieszeniową pamięć NAS

Serwery NAS kojarzą się głównie z urządzeniami wykorzystywanymi w biznesie. Ale przecież dane, z których korzystamy na co dzień w domach, na smartfonach czy komputerach są dla nas równie ważne, co firmowe pliki. Dlatego w ofercie Synology pojawił się NAS dla rodziny. DS120j to jednokieszeniowa pamięć masowa umożliwiająca udostępnianie plików wszystkim urządzeniom domowym. –Serwer DS120j jest łatwy w konfiguracji i umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów na urządzeniach mobilnych – powiedział Michael Wang, menedżer ds. produktów w firmie Synology Inc. –DS120j zawiera wiele uniwersalnych funkcji oprogramowania firmy Synology w przystępnej cenie, dzięki czemu jest to lepszy wybór w porównaniu z niezarządzanymi, zewnętrznymi urządzeniami pamięci masowej.
synology
synology

[banner slot=”text”]

Funkcja QuickConnect firmy Synology umożliwia bezpieczny dostęp do plików w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności wykonywania skomplikowanych konfiguracji sieci. Opisywany NAS pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora Marvel Armada 3700 800 MHz i 512 MB pamięci DDR3L. W swoim wnętrzu pomieści dysk 2,5 lub 3,5-calowy o maksymalnej pojemności 16 TB. Przez port USB podłączymy do niego również dyski zewnętrzne. W warunkach pełnej eksploatacji serwer pobiera 9,81 W.

synology
Dzięki QuickConnect można bez problemów związanych z konfiguracją reguł przekierowania portów dostać się do plików za pośrednictwem przeglądarki internetowej

DS120j ponadto pozwala na przesyłanie i odtwarzanie strumieniowe multimediów i tworzenie, a także przechowywanie wielu wersji kopii zapasowych. Obsługuje także Mac Time Machine. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 86 euro (ok. 366 zł).

Synology poinformowało także o aktualizacji pakietu Active Backup for Business 2.1. Użytkownicy zgodnych serwerów NAS mogą teraz tworzyć kopie zapasowe nieograniczonej liczby komputerów, serwerów fizycznych, czy maszyn wirtualnych działających na platformach VMare i Hyper-V 2016 i 2019. Wśród ulepszeń znajdziemy też obsługiwanie kopii zapasowej uruchamianej przez zdarzenie (np. zablokowanie ekranu PC). Cała funkcjonalność jest dostępna w cenie urządzenia, bez konieczności zakupu dodatkowych licencji. Więcej o pakiecie można przeczytać na stronie producenta. | CHIP

W naszych rankingach znajdziecie między innymi wyniki testów jednozatokowych NAS. Wśród nich kilka modeli Synology.