Tablet Oppo z dokowanym smartfonem – ciekawy patent producenta

Tablet Oppo ma elastyczny ekran z zawiasem przypominającym ten zastosowany w Galaxy Fold. Urządzenie składa się zatem do wewnątrz, jak książka. Ale proporcje całości są inne niż te w składanych smartfonach. Wielkością zdaje się dorównywać bardziej kartce A4. Załączone szkice, na podstawie których redakcja serwisu Letsgodigital przygotowała rendery, pokazują różne sposoby wykorzystania wyświetlacza. Poza takim, gdzie użytkownik ma dostępny pełny, duży ekran, jest jeszcze opcja używania każdego z dwóch ekranów osobno.
tablet oppo
tablet oppo

tablet oppo
Tablet da się złożyć i używać tylko połowy wyświetlacza (fot. letsgodigital.org)

Nie to jest jednak najciekawsze. Na plecach tabletu znalazło się bowiem specjalne złącze, rodzaj mini stacji dokującej. Obydwa urządzenia łączą się wtedy ze sobą za pośrednictwem portu USB.

Pytanie brzmi, do czego można wykorzystać taką konstrukcję? W patencie wspomniano o sytuacjach, w których użytkownik wkłada smartfon do tabletu, by w ten sposób zyskać większy ekran – np. w momencie pracy z dokumentami Office lub do grania w gry czy oglądania filmów. Urządzenie mogłoby również działać niezależnie ponieważ ma własny procesor i pozostałe podzespoły. Dock pełni zatem głównie funkcję ułatwiającą komunikację między smartfonem a tabletem.

tablet oppo
Smartfon na tyle tabletu (fot. letsgodigial.org)

Pamiętajmy o tym, że taka konstrukcja byłaby możliwa jedynie przy założeniu, że tablet byłby wystarczająco gruby, by pomieścić w sobie wnękę na smartfon. Nie wiadomo też jak producent poradziłby sobie z kwestią nagrzewania się smartfonu. Nic nie wiemy też na temat faktycznej chęci wprowadzenia takiego urządzenia do sprzedaży. Na razie to tylko jeden z wielu ciekawych patentów Oppo. | CHIP

[offers keywords=”telefony+oppo”]