TP-Link Deco E3 – zlikwiduj martwe strefy Wi-Fi w swoim domu

Większy dom czy mieszkanie to zdecydowanie większy komfort życia, ale i też nie lada problem dla tradycyjnego rutera. Rozsyłany przez niego sygnał napotyka liczne przeszkody: ściany, drzwi czy meble, które ograniczają zasięg. W takich sytuacjach można wspomóc się wzmacniaczami sygnału, ale jeszcze lepszym pomysłem jest stworzenie współdzielonej sieci mesh. W przypadku tej technologii poza routerem instaluje się także dodatkowe punkty dostępowe w różnych częściach domu. Dzięki temu można wyeliminować martwe strefy Wi-Fi.
deco E3
deco E3

deco E3
Sieć mesh jest wydajniejsza od typowego rozwiązania ze wzmacniaczem

Instalacja takiej sieci wcale nie jest trudna. TP-link ma w swojej ofercie zestaw Deco-E3, który jest w stanie pokryć siecią powierzchnię domu do 220 m2. Komplet składa się z routera Deco E4R oraz wzmacniacza sygnału Deco M3W. Wzmacniacz podłącza się do dowolnego gniazdka w przedpokoju lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Urządzenie ma wbudowany wskaźnik sygnału, który podpowiada, gdzie znajduje się optymalne miejsce do podłączenia.

[banner slot=”text”]

Sieć mesh ma jeszcze tę zaletę, że jest jest jednolita i zautomatyzowana. To oznacza, że kiedy będziemy przemieszczać się po domu np. z telefonem to zawsze będzie on połączony z tym ruterem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez buforowania czy przerywania transferu. Deco E4 pracuje w standardzie 802.11ac, osiągając przepustowość do 867 Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 300 Mb/s w 2.4GHz. Każda jednostka Deco E4 wyposażona jest również w 2 porty Ethernet 10/100Mb/s, które pozwalają połączyć internetem urządzenia nieposiadające karty sieciowej WiFi.

deco e3
W aplikacji znajdziemy także statystyki i inne funkcje (fot. TP-link)

Zarządzanie systemem Deco E3 jest również proste. Służy do tego aplikacja mobilna. Jej dodatkową zaletą jest kontrola rodzicielska. Dzięki tej funkcji rodzic może stworzyć osobne profile dla domowników i ustawić dla nich limity czasowe. Możliwe jest również ustawienie filtrów, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do treści. Zestaw można już kupić w polskich sklepach w cenie 299 zł. | CHIP