YouTube usunie Ci konto, jeżeli uzna, że nie jest wystarczająco opłacalne

Aktualizacja 14.11.2019, godz. 12.42
youtube
youtube

YouTube podesłał nam swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie. Firma twierdzi, że zmiana nie jest nowa, a służy jedynie zastrzeżeniu sobie możliwości wyłączania pewnych funkcji, jeśli okazałyby się one nieopłacalne. Nie ma więc mowy o banowaniu kogokolwiek, a jedynie o zastrzeżeniu sobie opcji do wyłączania swoich funkcji.

Treść oryginalnego artykułu:

Od 10 grudnia w życie wejdą nowe regulacje związane z kontem YouTube. Według regulaminu “YouTube może ograniczyć lub zamknąć dostęp do Twojego konta lub wszystkich usług Google, jeżeli Youtube uzna, że świadczenie Ci Usługi nie jest opłacalne z komercyjnego punktu widzenia“. Innymi słowy, jeżeli filmy przesyłane przez użytkownika, nie będą generowały wystarczających przychodów z reklam, Google może odciąć takiemu użytkownikowi nie tylko dostęp do konta YouTube, ale innych usług Google np. Gmaila czy Zdjęć. W regulaminie nie padają żadne kwoty czy bardziej szczegółowe określenia. Zapis jest na tyle niejasny, że część użytkowników zastanawia się, co stanie się z kontami osób, które w ogóle nie publikują filmów. Czy ich Google również uzna za “niewystarczająco opłacalnych”?

Google już od dawna inaczej traktuje swoje gwiazdy, które generują milionowe zyski, a inaczej przeciętnych użytkowników, którym często nie zależy na przychodach, a po prostu na szerzeniu swojej pasji. Nowy zapis tylko podkreśla kierunek, który obrał gigant.