FBI zamyka pirackie serwisy

Pirackie serwisy, zamknięte przez FBI, miały więcej użytkowników niż oficjalne platformy streamingowe. Twórcy obu pirackich serwisów, Darryl Polo i Luis Villarino, w IStramItAll i Jetflix udostępnili łącznie 11 tysięcy filmów i 118 tysięcy odcinków seriali pobranych z sieci. Programiści przyznali się do winy. Potwierdzili też, że do pobrania i udostępnienia w swoich serwisach tak dużej ilości treści chronionych prawem autorskim wykorzystali zautomatyzowane narzędzia. Oba serwisy były dostępne zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej na urządzeniach mobilnych, smart TV, a także na konsolach do gier.
FBI
FBI

FBI przejęło domenę, na której można było oglądać nielegalnie udostępnione treści (graf. CHIP)

Obydwa pirackie serwisy były dla ich twórców źródłem solidnego dochodu. Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował, że Darryl Polo zeznał, że na swojej działalności zarobił ponad milion dolarów. Skrypty, które uruchomił działały bez przerwy, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W ten sposób udało mu się zgromadzić pokaźną bibliotekę filmów. Zdecydowanie większą od tej, jaką oferują legalne serwisy streamingowe. Co więcej, serwis IStreanITAll miał więcej wykupionych płatnych subskrypcji niż Netflix, Amazon Prime i Hulu. Polo usłyszał też zarzuty prania brudnych pieniędzy, do czego również się przyznał.

[banner slot=”text”]

Darryl Polo i Luis Villarino usłyszą wyroki w marcu. Amerykańscy śledczy prowadzą przesłuchania kolejnych 6 podejrzanych o nielegalne udostępnianie treści chronionych prawem autorskim. Ich procesy rozpoczną się na początku lutego 2020 roku. | CHIP

THE PIRAT BAY TRZYMA SIĘ ŚWIETNIE:

The Pirate Bay jeszcze się trzyma i testuje opcje streamingu

Więcej:piractwo