iPhone 11 śledzi lokalizację

iPhone 11, nawet mimo ręcznego wyłączenia usług lokalizacyjnych we wszystkich aplikacjach, będzie je zbierać. Według Krebsa przesyłanie danych o lokalizacji dotyczy iPhone’ów 11 Pro, a i “z dużą dozą prawdopodobieństwa” również w innych smartfonów w tej serii.
iPhone 11
iPhone 11

Krebs zauważa, że iPhone 11 Pro sporadycznie szuka informacji o lokalizacji użytkownika, nawet jeśli wszystkie aplikacje i usługi systemowe w telefonie zostały tak ustawione, by nie żądać tych danych.  Według Apple wszystko jest w porządku, ale nie taka jest polityka prywatności firmy. Krebs na swoje stronie przytacza fragmenty  polityki prywatności, z których wyraźnie wynika, że wyłączenie lokalizacji przez użytkownika powinno na dobre zablokować przesyłanie danych lokalizacyjnych.

Teoretycznie użytkownicy mogą całkowicie wyłączyć wszystkie usługi lokalizacyjne w menu Ustawienia | Prywatność | Usługi lokalizacyjne. Można także w menu Usługi systemowe wyłączyć każdą wykorzystującą lokalizację. Jednak jak widać na zamieszczonym poniżej filmie, przygotowanym przez Birana Krebsa, widać, że nawet w takiej sytuacji telefon wysyła gdzieś dane o położeniu.

Według eksperta w systemie znajdują się takie elementy, które wymagają danych o lokalizacji i ignorują decyzje użytkownika.

13 listopada serwis KrebsOnSecurity skontaktował się z Apple, aby poinformować o prawdopodobnym błędzie systemu w nowym iPhonie Pro i / lub w iOS 13.x.

Apple odpowiedziało, że ​​firma nie widzi żadnych zagrożeń dla prywatności, a iPhone 11 działa zgodnie z przeznaczeniem. Jednak jak zauważa Krebs Apple nie udzieliło odpowiedzi na dodatkowe pytania, które wysłał do koncernu. Według Krebsa nowe telefony firmy z Cupertino korzystają z takich usług systemowych, dla których działania niezbędna jest informacja o lokalizacji użytkownika, nawet jeśli ten wyłączył taką możliwość. | CHIP

[offers keywords=”iPhone+11″]

→W naszych rankingach smartfonów iPhone 11 Pro na drugim miejscu.