NEON – tajemniczy projekt Samsunga związany z SI

Pranav Mistry, dyrektor badań Samsunga, za pośrednictwem Facebooka udostępnił posty związane z projektem NEON. Są to póki co jedynie filmy i grafiki reklamowe, które poza krótkimi sloganami nie zdradzają żadnych informacji. Na fotografiach widzimy skryte w cieniu twarze kilku ludzi oraz zdanie przetłumaczone na kilka języków “Czy kiedykolwiek spotkałeś ‘sztucznego’?“.
samsung neon
samsung neon

https://www.facebook.com/neondotlife/photos/a.111133837056709/112515613585198/?type=3&theater

W najświeższym wpisie na FB pojawia się stwierdzenie, że NEON to sztuczny człowiek. I chociaż entuzjastom Science Fiction przed oczami stanęły z pewnością androidy, to nie sądzę, by producent porwał się na stworzenie robota przypominającego nas samych. Za NEON-em stoi STAR Labs, spółka Samsunga odpowiadająca za rozwój technologii AI w kontekście konwersacji z człowiekiem oraz samodzielnego myślenia.

Ponieważ Mistry interesuje się głównie urządzeniami ubieralnymi i interfejsami bezdotykowymi, obstawiałabym, że chodzi jednak o urządzenie z wbudowanym rodzajem nowej, sztucznej inteligencji. Samsung podkreślił, że NEON nie ma nic wspólnego z Bixby. To znak, że raczej nie będzie to kolejny eksperyment z asystentem głosowym.

SI Samsunga ożywiła portret “Mony Lisy”

W przeciwieństwie do licznych przecieków związanych ze smartfonami producenta, projekt NEON wciąż przykryty jest grubą zasłoną tajemnicy. Na szczęście na prezentacje projektu nie będziemy musieli długo czekać. Targi CES startują już siódmego stycznia. | CHIP