Nokia ma smart TV. 55-calowy telewizor z głośnikami JBL

Nokia zdaje się powoli odzyskiwać wigor, wracając przy tym do swoich korzeni  Kilka lat przed powstaniem pierwszego telefonu komórkowego Nokii, fińskie przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją urządzeń z gatunku elektroniki użytkowej: magnetowidów, zestawów do telewizji satelitarnej i telewizorów. Dlatego współpraca z Flipkartem, indyjską platformą e-commerce to niejako powrót do korzeni. Niejako, bo tak naprawdę Nokia użycza wyłącznie swojej marki. Za produkcję urządzenia odpowiada Flipkart. W podobny sposób niedawno w Indiach zadebiutował telewizor Motoroli.
nokia tv
nokia tv

nokia
Smart tv marki Nokia ma wąskie ramki (fot. Flipkart)

Telewizor o przekątnej 55-cali oferuje obraz w rozdzielczości 4K i wsparciem technologii HDR10, MEMC i Intelligent Dimming, która w czasie rzeczywistym dopasowuje kontrast i poziom czerni. Ekran charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, jasnością o wartości 400 nitów i szerokimi kątami widzenia (178°). Za działanie telewizora odpowiada czterordzeniowy procesor, 2,25 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło 3 złączy HDMI i 2 portów USB. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9.0.

[banner slot=”text”]

Pod względem wizualnym Nokia nie ma powodu do wstydu. Telewizor ma trzy cienkie ramki. Jedynie dolna jest nieco grubsza, bo skrywa w sobie dwa głośniki JBL o mocy 24W. Jeżeli chodzi o dźwięk dodano także technologie Dolby Atmos i DTS TruSurround. Urządzenie zostało wycenione na 41999 rupii (ok. 2300 zł). W bliskiej przyszłości mają powstać modele o innych przekątnych. Nokia nie zdradziła, czy planuje wypuścić smart TV na inne rynki.

-> Sprawdź nasz ranking telewizorów UHD do 55 cali.