nokia tv

Nokia ma smart TV. 55-calowy telewizor z głośnikami JBL

Powrót do korzeni.

Nokia zdaje się powoli odzyskiwać wigor, wracając przy tym do swoich korzeni  Kilka lat przed powstaniem pierwszego telefonu komórkowego Nokii, fińskie przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją urządzeń z gatunku elektroniki użytkowej: magnetowidów, zestawów do telewizji satelitarnej i telewizorów. Dlatego współpraca z Flipkartem, indyjską platformą e-commerce to niejako powrót do korzeni. Niejako, bo tak naprawdę Nokia użycza wyłącznie swojej marki. Za produkcję urządzenia odpowiada Flipkart. W podobny sposób niedawno w Indiach zadebiutował telewizor Motoroli.

nokia
Smart tv marki Nokia ma wąskie ramki (fot. Flipkart)

Telewizor o przekątnej 55-cali oferuje obraz w rozdzielczości 4K i wsparciem technologii HDR10, MEMC i Intelligent Dimming, która w czasie rzeczywistym dopasowuje kontrast i poziom czerni. Ekran charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, jasnością o wartości 400 nitów i szerokimi kątami widzenia (178°). Za działanie telewizora odpowiada czterordzeniowy procesor, 2,25 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło 3 złączy HDMI i 2 portów USB. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9.0.

Pod względem wizualnym Nokia nie ma powodu do wstydu. Telewizor ma trzy cienkie ramki. Jedynie dolna jest nieco grubsza, bo skrywa w sobie dwa głośniki JBL o mocy 24W. Jeżeli chodzi o dźwięk dodano także technologie Dolby Atmos i DTS TruSurround. Urządzenie zostało wycenione na 41999 rupii (ok. 2300 zł). W bliskiej przyszłości mają powstać modele o innych przekątnych. Nokia nie zdradziła, czy planuje wypuścić smart TV na inne rynki.

-> Sprawdź nasz ranking telewizorów UHD do 55 cali.