NVIDIA i gracze – razem zbierają pieniądze

NVIDIA organizuje akcję charytatywnego streamingu już po raz piąty. Akcja potrwa trzy dni i rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 10:00. Przez 60 godzin bez przerwy będzie można śledzić transmisję na kanale NVIDII w serwisie Twitch.
NVIDIA i gracze – razem zbierają pieniądze

W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 graczy i internetowych osobowości, które będą zmieniać się co dwie godziny. Widzowie będą mogli oglądać i porozmawiać na czacie m.in. ze streamerami i komentatorami rozgrywek e-sportowych: Piotrem “Izakiem” Skowyrskim, Damianem “Nervarienem” Ziają, a także zawodowymi graczmi “League of Legends” i “Counter Strike: Global Offensive”. W charytatywnym streamie weźmie udział m.in. polscy zawodnicy “League of Legends” Marcin “Jankos” Jankowski i Jakub “Kubon” Turewicz, a także zawodowy gracz “Counter Strike: Global Offensive” Jarosław “Pasha” Jarząbkowski. Więcej informacji, wraz z pełnym kalendarzem transmisji można znaleźć na stronie NVIDII.

To już 5 edycja organizowanej przez NVIDIĘ charytatywnej zbiórki pieniędzy podczas 60-godzinnej transmisji (graf. NVIDIA)

Podczas wydarzenia zaproszeni goście będą zachęcać do wpłacania pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej. Społeczność graczy ma zatem możliwość po raz kolejny pokazać, że nieobce są jej takie wartości jak braterstwo i życzliwość do drugiego człowieka.

— Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością — mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. — Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce.

To już piąta edycja akcji organizowanej przez firmę NVIDIA, w tym roku we współpracy z marką OMEN. W ubiegłym roku podczas podobnego, 60-godzinnego streamu zbierano pieniądze dla pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka. Wcześniej widzowie wsparli też fundację DKMS (zajmującą się promocją przeszczepu szpiku), klinikę onkologiczną Przylądek Nadziei, a także podopiecznych Kliniki Budzik. Łącznie do tej pory w ten sposób graczom udało się zebrać na cele charytatywne 250 tysięcy złotych. | CHIP

Więcej:Nvidia