NVIDIA i gracze – razem zbierają pieniądze

Od 13 do 15 grudnia na stronie Nvidii zostanie przeprowadzona 60-godzinna transmisja charytatywna, podczas której znani streamerzy i e-sportowcy będą zbierali pieniądze dla potrzebujących. Tym razem widzowie będą mieli okazje wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

NVIDIA organizuje akcję charytatywnego streamingu już po raz piąty. Akcja potrwa trzy dni i rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 10:00. Przez 60 godzin bez przerwy będzie można śledzić transmisję na kanale NVIDII w serwisie Twitch.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 graczy i internetowych osobowości, które będą zmieniać się co dwie godziny. Widzowie będą mogli oglądać i porozmawiać na czacie m.in. ze streamerami i komentatorami rozgrywek e-sportowych: Piotrem „Izakiem” Skowyrskim, Damianem „Nervarienem” Ziają, a także zawodowymi graczmi „League of Legends” i „Counter Strike: Global Offensive”. W charytatywnym streamie weźmie udział m.in. polscy zawodnicy „League of Legends” Marcin „Jankos” Jankowski i Jakub „Kubon” Turewicz, a także zawodowy gracz „Counter Strike: Global Offensive” Jarosław „Pasha” Jarząbkowski. Więcej informacji, wraz z pełnym kalendarzem transmisji można znaleźć na stronie NVIDII.

To już 5 edycja organizowanej przez NVIDIĘ charytatywnej zbiórki pieniędzy podczas 60-godzinnej transmisji (graf. NVIDIA)

Podczas wydarzenia zaproszeni goście będą zachęcać do wpłacania pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej. Społeczność graczy ma zatem możliwość po raz kolejny pokazać, że nieobce są jej takie wartości jak braterstwo i życzliwość do drugiego człowieka.

— Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością — mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. — Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce.

To już piąta edycja akcji organizowanej przez firmę NVIDIA, w tym roku we współpracy z marką OMEN. W ubiegłym roku podczas podobnego, 60-godzinnego streamu zbierano pieniądze dla pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka. Wcześniej widzowie wsparli też fundację DKMS (zajmującą się promocją przeszczepu szpiku), klinikę onkologiczną Przylądek Nadziei, a także podopiecznych Kliniki Budzik. Łącznie do tej pory w ten sposób graczom udało się zebrać na cele charytatywne 250 tysięcy złotych. | CHIP

4
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.