Alibaba pracuje nad potrójnie składanym smartfonem

Elastyczne wyświetlacze to najbardziej gorący trend w smartfonach. Wśród dotychczasowych propozycji producentów pojawiają się głównie dwie konstrukcje. Albo telefon zagina się jak książka (np. Galaxy Fold), albo jak dawniejsze modele z klapką (np. Motorola Razr). Alibaba, właściciel m.in. sklepu Aliexpress, opatentował jednak jeszcze inne rozwiązanie.
alibaba
alibaba

[banner slot=”text”]

W patencie, do którego dotarła redakcja serwisu LetsGoDigital mowa jest o smartfonie, który w formie złożonej najbardziej przypomina wspominaną już Motorolę Razr. Proporcje ekranu są bliższe kwadratowi niż prostokątowi. Różnica jest jednak taka, że model rozkłada się nie na dwie, ale aż na trzy części. Całkowicie więc rozłożony przypomina więc tablet o panoramicznych proporcjach lub bardzo długi smartfon.

alibaba
Rysunek opracowany na podstawie patentu przez letsgodigital.com

Wąskie smartfony dobrze trzyma się w rękach, a takie proporcje ekranu w pozycji horyzontalnej na pewno znalazłyby uznanie u amatorów filmów. Z drugiej jednak strony w pozycji pionowej tak długi wyświetlacz trudno obsługiwać jedną ręką. Alibaba na razie nie zdradza szczegółów swoich planów, więc nie wiemy, czy firma faktycznie planuje wypuścić na rynek podobne urządzenie.

TCL: 10-calowy składany potrójnie smartfon

Pod względem technologicznym jest to jednak jak najbardziej możliwe. W ubiegłym roku TCL pokazało smartfon o bliźniaczej konstrukcji. Zamykał się on jednak w innym kierunku, przez co sprawiał też wrażenie bardziej funkcjonalnego. | CHIP