Allegro: nowa prowizja od kosztów dostawy

Po 2 kwietnia jedynie oferty sprzedawane w ramach Allegro Smart! nie będą objęte nowymi prowizjami związanymi z kosztem dostawy. Wprowadzając tę zmianę firma najwyraźniej zamierza ukrócić proceder polegający na tym, że sprzedający konkurują ze sobą ceną, ale zawyżają koszt dostawy, by zrekompensować sobie w ten sposób niższą cenę.
Allegro
Allegro

Klienci na Allegro oczekują niskich i przejrzystych kosztów dostawy. Obecnie zdarza się, że ceny dla tych samych metod dostawy istotnie różnią się pomiędzy ofertami. Może to spowodować, że klienci będą szukać innych miejsc do zakupów, gdzie koszty dostawy są niższe i bardziej przewidywalne. Chcemy przekonać kupujących, że warto kupować od sprzedawców na Allegro, bo tutaj mają niskie koszty dostaw, a nawet dostawy bezpłatne dla klientów w ramach programu Allegro Smart! Wierzymy, że to rozwiązanie spowoduje zwiększenie satysfakcji klientów, co w rezultacie pozytywnie wpłynie na biznes sprzedających na Allegro.
Fragment informacji umieszczonej na stronie 

Jednocześnie firma premiuje w ten sposób Allegro Smart!, czyli w system, w rozwój którego w 2019 r. zainwestowała prawie miliard złotych.

Natomiast już od 4 lutego na Allegro.pl zaczną obowiązywać nowe stawki prowizji w kilkunastu kategoriach.  Zmiany dotyczą kategorii: Kolekcje oraz Antyki i sztuka, Numizmatyka, Książki i komiksy, Gry na konsole, Komputerowe PC i Gry online (MMO)  w ramach kategorii Gry oraz w kategorii Kody i doładowania (bez podkategorii Płatności internetowe), Specjalistyczny sprzęt medyczny oraz Urządzenia medyczne etc.

Prawda jest taka, że liczba wymienionych w informacji kategorii jest tak duża, że niełatwo znaleźć takie, w przypadku których prowizja się nie zwiększy.

https://www.chip.pl/2019/11/allegro-smart-nowa-opcja-bezplatnej-wysylki-kurierem/

Allegro inaczej naliczy rabat transakcyjny

Od 24 marca uproszczeniu ulegną zasady udzielania rabatu transakcyjnego. Zmiany dotyczą nie tylko prowizji, ale także rodzaju sprzedawanych produktów. Od 4 lutego w serwisie będzie można wystawiać piece na paliwo stałe, które posiadać będą wyraźny certyfikat dopuszczający je do obrotu. W tym przypadku chodzi o ograniczenie handlu tzw. kopciuchami. Natomiast inną zmianą jest ta dotycząca sprzedaży Produktów Inwestycyjnych. Od 17 marca każdy będzie mógł na własnym firmowym koncie wystawić na sprzedaż złoto, srebro, platynę czy diamenty, o ile czas wysyłki tych towarów nie przekroczy 24 godzin, a sprzedający zaakceptuje 24-godzinne opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse, co ma chronić interes kupującego. Mowa bowiem o sporych kwotach.

Intensywnie promowana przez platformę usługa Allegro Smart! pojawiła się w sierpniu 2018 roku. Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. firma zanotowała 17,43 mln realnych użytkowników i 1,38 mld odsłon, a aplikacja mobilna serwisu – 4,23 mln użytkowników. Z kolei w 2018 roku osiągnęła 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.