Byte wchodzi do gry – czy nowa aplikacja pokona TikToka?

Na iOS i Androidzie zadebiutowała nowa aplikacja rozrywkowa. Ideą Byte jest udostępnianie i oglądanie maksymalnie 6,5-sekundowych klipów. W podtytule aplikacji widnieje hasło “Po pierwsze – kreatywność”, które ma zachęcać młodych ludzi do eksperymentowania. W ciągu 6 sekund wbrew pozorom można przekazać bardzo wiele. Korzystanie z Byte przypomina przeglądanie zapętlonych GIF-ów z podkładem dźwiękowym. Przykładową kompilację takich filmów możecie zobaczyć poniżej.
byte
byte

Główne okno interfejsu to strumień “bajtów”, czyli popularnych obecnie filmików. Jeżeli mamy ochotę na coś konkretniejszego, możemy wybrać jedną z wielu kategorii. Znajdziemy tu sekcję sportową, gamingową, muzyczną, podróżniczą, poświęconą zwierzętom czy też jedzeniu. Większość z materiałów ma prosty akcent humorystyczny. Niektóre silą się na wyszukane pytania retoryczne. Inne po prostu demonstrują ruch.

[banner slot=”text”]

Przeglądając Byte nie trudno oprzeć się wrażeniu, że to wszystko już było. I nie jest to mylne wrażenie. Byte to duchowy spadkobierca Vine’a. Tamten serwis powstał w 2013 roku i cieszył się nawet sporą popularnością. Niestety dość szybko został kupiony przez Twittera, który postanowił go zamknąć w 2016 roku. Twórca Vine’a postanowił jednak raz jeszcze uderzyć w młodzieżowy rynek 6-sekundowymi filmami.

Vine jest jak bańka, która zaraz pęknie

Trudno wyrokować czy tym razem Byte/Vine odniesie sukces. Młodzież korzysta obecnie z TikToka, ale obydwie aplikacje nieco się różnią. TikTok stawia na krótkie, muzyczne wideo, ładnych nastolatków prezentujących różne talenty i celebrytów, a Byte na razie wydaje się bardziej autentyczny, satyryczny i mniej main streamowy. Czas pokaże, co utrzyma się dłużej na rynku. | CHIP