CES 2020: Elgato przedstawia nowe akcesoria dla streamerów

Karta 4K60 S+ pozwala przechwycić obraz w wysokiej jakości z konsol Xbox One lub PS4. Poza opcją transmisji na żywo poprzez złącze USB 3.0 użytkownik może nagrywać przebieg gry bezpośrednio na kartę pamięci, bez konieczności używania PC. Po podłączeniu z komputerem karta zyskuje jednak kilka możliwości związanych z oprogramowaniem Elgato. To chociażby Flashback Recording, czyli retroaktywny zapis przebiegu gry lub Live Commentary do nagrywania dźwięku z mikrofonu na osobną ścieżkę. Karta współpracuje także z popularnym oprogramowaniem do streamingu OBS Studio. Cena 4K60 S+ została ustalona na 429,90 Euro (ok. 1820 zł).
elgato
elgato

Przechwytywanie obrazu

elgato
Karta Elgato nagra materiał w jakości 4K i 60 kl./s. (fot. Elgato)

Studyjne oświetlenie na biurko

Na targach CES pokazano także Key Light Air, czyli ledową lampkę oświetlającą twarz. Akcesorium montuje się na teleskopowym wysięgniku na odpowiednią wysokość. Panel złożony z 80 diod marki OSRAM z technologią wielowarstwowego rozpraszania światła generuje oświetlenie o natężeniu 1400 lumenów. Za pomocą bezpłatnej aplikacji użytkownik może nie tylko regulować temperaturę barwową (od 2900 do 7000K) ale też przyciemniać lampkę lub zdalnie ją wyłączać i włączać. Producent ustawił cenę Key Light Air na 139 Euro (ok. 590 zł).

elgato
Mobilne oświetlenie studyjne przyda się nie tylko graczom, ale też vlogerom i osobom tworzącym inne treści na YouTube (fot. Elgato)

Mechaniczna klawiatura

Ostatnia z nowości to efekt współpracy Elgato i CORSAIR. Klawiatura K95 RGB Platinum XT w stosunku do modelu K95 RGB Platinum otrzymała dodatkowe przyciski makr oraz integrację z Elgato Stream Deck. Jest to oprogramowanie, które pozwala przypisać klawiaturze niestandardowe polecenia używane w czasie streamingu (zmiany scen, wyłączenie mikrofonu itd.). Klawiaturę wyposażono także w premierowe, wytrzymalsze przełączniki Cherry MX Speed lub Brown z żywotnością 100 milionów kliknięć. W komplecie znalazła się także miękka podpórka pod nadgarstki, a także alternatywny zestaw nakładek do klawiszy makr i teksturowane nakładki QWER i ASDF. Cena klawiatury to 229,99 Euro (ok. 972 zł).

elgato
Jak przystało na gamingowy sprzęt, klawiatura ma podświetlenie RGB (fot. Elgato)

Elgato od 2018 roku należy do amerykańskiego producenta akcesoriów komputerowych Corsair. W portfolio marki znajdziemy oprogramowanie i sprzęt do rejestrowania obrazu gry, kontrolery studyjne i inne gadżety przydatne streamerom. | CHIP