CES 2020: Najdziwniejsze gadżety tegorocznych targów

Nawet jeżeli w większości przypadków będą to urządzenia młodych startupów, których nigdy nie zobaczymy na rynku, to i tak warto przyjrzeć im się bliżej. Choćby z tego względu, by docenić pomysłowość projektantów tych wynalazków. Przed Wami kolejne gadżety, które wprawią Was w zdumienie.
gadżety

RollBot, a toilet paper carrying droid developed by Charmin and Unit 9, carries a roll of toilet paper through a bathroom on Monday, Jan. 6, 2020, in Las Vegas. (AP Photo/Jack Dempsey)

Gadżety z CES 2020: Robot do idealnego raclette

Raclette to długo dojrzewający, szwajcarski ser, z którego przygotowuje się specjalne danie o tej samej nazwie. Na małych patelniach podgrzewa się ser i komponuje go z szeroką gamą składników. Nawet w polskich sklepach można kupić elektryczne grille opracowane z myślą właśnie o tej potrawie. Szwajcarski startup uznał, że nauczy robota przyrządzać idealny raclette. Jak widzicie chodzi tu o system palników oraz dwóch ramion, z których jedno utrzymuje ser pod odpowiednim kątem, a drugie kroi go tak, by jego konsystencja była perfekcyjna. Niespecjalnie przyspiesza to proces tworzenia potrawy, ale na pewno wygląda widowiskowo.

Gadżety z CES 2020: Charmin Rollbot – robot, który przywiezie Ci rolkę papieru toaletowego

A teraz taka sytuacja. Siedzicie na porcelanowym tronie, robicie swoje i nagle orientujecie się, że znowu zabrakło papieru toaletowego. Pozostaje Wam wtedy albo zawołać kogoś z domowników, albo… wyciągnąć smartfon i przywołać robota. Rollbot wyciągnie rolkę ze swojej sekretnej bazy (umiejscowionej najwyraźniej w innej części mieszkania niż łazienka) i podjedzie z rolką papieru. Niestety nie wiadomo, co dzieje się wówczas, gdy papier skończy się także w hubie robota. Niektóre gadżety wydają się stworzone wyłącznie dla memów o problemach pierwszego świata…

Gadżety z CES 2020: Walizka, która zawiezie dziecko

https://youtu.be/ACM-2fIaU6g

Podróżowanie z małymi dziećmi wymaga od rodzica większej uwagi. Musi pilnować swojej walizki i jednocześnie swojej pociechy, którą na lotnisku wszystko rozprasza. Younglingz Lil Flyer to odpowiednio wyprofilowana walizka z kółkami, na którą dziecko może usiąść okrakiem, jak na kucyku. Przypięty pasami przedszkolak ma frajdę z przejażdżki, a rodzic ma pod ręką zarówno bagaż, jak i swoją latorośl.

Gadżety z CES 2020: Klawiatura, która pozwoli Ci pisać w błyskawicznym tempie

Do standardu QWERTY jesteśmy już tak przyzwyczajeni, że nie wyobrażamy sobie innego układu klawiatury. W kwestii oprogramowania ostatnią z metod szybszego pisania był Swype. Twórcy CharaChorder twierdzą jednak, że da się pisać tak szybko, jak myśleć. Akcesorium składa się z dwóch kontrolerów, z których każdy wyposażony jest w 9 maleńkich joysticków. Wychylenie danego joysticka w jednym kierunku to albo litera albo komenda w rodzaju spacji czy enter. Nauka pisania na takim układzie z pewnością zajmuje sporo czasu, ale jak widać na powyższym filmie, efekt końcowy może być tego warty.

Gadżety z CES 2020: Okrągły smartfon

Wysuwane aparaty? Elastyczne ekrany? Nuda. Cyrcle Phone powstał z myślą o kobietach, które mają mniejsze dłonie (co trochę kłóci się z filmem, na którym widać, że to całkiem spore urządzenie). Zdaniem twórców okrągły kształt lepiej pasuje do ręki. Oczywiście to, co widzicie na filmie to wczesny prototyp pracujący na Androidzie. Jedną z kluczowych cech tego urządzenia ma być podwójne gniazdo mini jack – dla osób, które lubią dzielić się muzyką z bliskimi. Trudno powiedzieć, czy telefon przypominający kieszonkowe lusterko znajdzie nabywców, ale to zacnie, że startup myśli o poprawie ergonomii smartfonów.

Jak podobają Wam się powyższe gadżety? Dajcie znać w komentarzach, czy bylibyście zainteresowani zakupem któregokolwiek z nich. | CHIP