CES 2020: Nowości WD dla osób pracujących z dużymi plikami

CES to zawsze dobra okazja do zajrzenia w bliską przyszłość. Wielu producentów pokazuje bowiem nie tylko debiutujące na rynku sprzęty, ale także prototypy, które trafią do sprzedaży dopiero za jakiś czas. W tym roku WD zdecydował się przedstawić prototypowy, kieszonkowy nośnik SSD z interfejsem SuperSpeed USB 20 Gbps i pojemności aż 8 TB. Jest to najnowszy, ogłoszony w lutym 2019 roku standard USB 3.2 Gen 2×2. Pierwsze płyty główne wyposażone w ten interfejs pojawiły się dopiero w grudniu 2019 roku, więc nic dziwnego, że WD jeszcze nie planuje wprowadzać do sprzedaży swojego dysku SSD. Przewidywana cena urządzenia także nie została podana.
WD
WD

Szybkie dyski SSD

Jeżeli nie zależy nam na tak dużej pojemności, to warto przyjrzeć się bliżej nowym dyskom zewnętrznym SSD z serii Black. Otrzymały one także interfejs USB 3.2 Gen 2×2.

W sklepie WD można już znaleźć dysk WD Black P50 stworzony z myślą o graczach (współdziała zarówno z PC jak i konsolami nowej generacji). Za 500 GB należy zapłacić 180 USD (ok. 685 zł), za 1 TB – 249 USD (ok. 950 zł), a za 2TB – 449 USD (ok. 1709 zł).

[offers kewyords=”ssd+wd”]

Mała forma, duża pojemność

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB to pendrive, który będzie można zakupić jeszcze w tym kwartale. Urządzenie cechuje zarówno interfejs USB typu C jak i typu A, zatem będziemy mogli podłączyć go do wielu różnych sprzętów.

wd
Do sprzedaży wkrótce wejdzie pendrive o pojemności 1TB (fot. WD)

Choć WD nie podało jeszcze ceny pendrive’a,  raczej nie będzie ona niska. Upchnięcie 1 terabajta danych w tak niewielkiej obudowie to kosztowny proces. Dla porównania dostępny na rynku Kingston Data Traveler 1 TB kosztuje ok. 2600 zł.

Ibi – prywatna chmura WD

Na rynku amerykańskim zadebiutowało też ibi. Jest to urządzenie do przechowywania zdjęć i filmów w lokalnej chmurze. Ibi może przechować maksymalnie 1 TB danych, ale dostęp do nich będą mieć jedynie osoby wybrane przez użytkownika. Gadżet przyda się do tworzenia backupów, a dzięki intuicyjnej aplikacji także do łatwego wyszukiwania multimediów z różnych źródeł: laptopów, smartfonów, serwisów społecznościowych. | CHIP