CES 2020: Nowości WD dla osób pracujących z dużymi plikami

CES to zawsze dobra okazja do zajrzenia w bliską przyszłość. Wielu producentów pokazuje bowiem nie tylko debiutujące na rynku sprzęty, ale także prototypy, które trafią do sprzedaży dopiero za jakiś czas. W tym roku WD zdecydował się przedstawić prototypowy, kieszonkowy nośnik SSD z interfejsem SuperSpeed USB 20 Gbps i pojemności aż 8 TB. Jest to najnowszy, ogłoszony w lutym 2019 roku standard USB 3.2 Gen 2×2. Pierwsze płyty główne wyposażone w ten interfejs pojawiły się dopiero w grudniu 2019 roku, więc nic dziwnego, że WD jeszcze nie planuje wprowadzać do sprzedaży swojego dysku SSD. Przewidywana cena urządzenia także nie została podana.
WD
WD

[banner slot=”text”]

Szybkie dyski SSD

Jeżeli nie zależy nam na tak dużej pojemności, to warto przyjrzeć się bliżej nowym dyskom zewnętrznym SSD z serii Black. Otrzymały one także interfejs USB 3.2 Gen 2×2.

W sklepie WD można już znaleźć dysk WD Black P50 stworzony z myślą o graczach (współdziała zarówno z PC jak i konsolami nowej generacji). Za 500 GB należy zapłacić 180 USD (ok. 685 zł), za 1 TB – 249 USD (ok. 950 zł), a za 2TB – 449 USD (ok. 1709 zł).

[offers kewyords=”ssd+wd”]

Mała forma, duża pojemność

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB to pendrive, który będzie można zakupić jeszcze w tym kwartale. Urządzenie cechuje zarówno interfejs USB typu C jak i typu A, zatem będziemy mogli podłączyć go do wielu różnych sprzętów.

wd
Do sprzedaży wkrótce wejdzie pendrive o pojemności 1TB (fot. WD)

Choć WD nie podało jeszcze ceny pendrive’a,  raczej nie będzie ona niska. Upchnięcie 1 terabajta danych w tak niewielkiej obudowie to kosztowny proces. Dla porównania dostępny na rynku Kingston Data Traveler 1 TB kosztuje ok. 2600 zł.

Ibi – prywatna chmura WD

Na rynku amerykańskim zadebiutowało też ibi. Jest to urządzenie do przechowywania zdjęć i filmów w lokalnej chmurze. Ibi może przechować maksymalnie 1 TB danych, ale dostęp do nich będą mieć jedynie osoby wybrane przez użytkownika. Gadżet przyda się do tworzenia backupów, a dzięki intuicyjnej aplikacji także do łatwego wyszukiwania multimediów z różnych źródeł: laptopów, smartfonów, serwisów społecznościowych. | CHIP