Elon Musk – tym razem w roli piosenkarza

Elon Musk to już nie tylko projektant i wizjoner. Milioner jest znany z tego, że lubi media i często widuje się go na tzw. ściankach i czerwonych dywanach. Tym razem Musk opublikował utwór z pogranicza elektroniki i muzyki tanecznej. W tym przypadku Musk, niczym prawdziwy człowiek-orkiestra jest jednocześnie kompozytorem, wokalistą, a nawet autorem tekstu. “Don’t Doubt Ur Vibe”, czyli oryginalne dzieło Muska zostało opublikowane przez twórcę w serwisie Soundcloud. 
Musk
Musk

Utwór został opublikowany przez własną “wytwórnię” o nazwie Emo G Records. Wytwórnia ma na koncie na razie tylko dwa tytuły: najnowszy utwór Muska oraz opublikowany 10 miesięcy wcześniej utwór poświęcony tragicznej śmierci goryla Harambe.

“Don’t Doubt Ur Vibe” nie jest utworem wybitnym i zapewne, gdyby nie osoba twórcy, nikt by o nim  nie usłyszał. Nagranie jest zapewne wynikiem faktu, że Musk spotyka się z Grimes – kanadyjską piosenkarką i artystką wizualną. 

Elon Musk wszystko zamienia w złoto, a Tesla wyprzedza Volkswagena

Ekscentryczne pomysły Elona Muska nie szkodzą jednak notowaniom Tesli. 22 stycznia 2020 r. Tesla stała się drugim najlepiej wycenianym producentem samochodów. Tego dnia jej wartość rynkowa przekroczyła 100 mld dol. Tym samym w styczniu tego roku amerykański producent samochodów elektrycznych zepchnął z drugiego miejsca Volkswagena, plasując się za Toyotą. Od października zeszłego roku cena akcji Tesli wzrosła ponad dwukrotnie. I stało się tak choć sprzedaż Tesli jest niewielka w porównaniu ze sprzedażą prowadzoną przez konkurencję.

Teska

W ubiegłym roku Volkswagen dostarczył na rynek prawie 11 milionów pojazdów, a Toyota sprzedała ponad 9 milionów w pierwszych 11 miesiącach 2019 roku. Jeśli taka wycena firmy się utrzyma, to Musk ma szansę na dywidendę w wysokości 2,6 miliarda dolarów.

Niektórzy analitycy twierdzą, że wzrost kursu akcji jest wynikiem ostatnich osiągnięć firmy, m.in uruchomienia fabryki w Szanghaju i osiągnięcia zakładanej wielkości produkcji. | CHIP