Google odkryło luki w Safari, przeglądarce Apple

Safari, natywna przeglądarka systemów Apple’a miała luki umożliwiające szpiegowanie użytkowników. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa w Google odkryli wiele błędów w przeglądarce Safari firmy Apple Inc, które umożliwiały śledzenie zachowań użytkowników podczas przeglądania Internetu. Jak informuje agencja Reuters luki zostały wykryte w narzędziu… zaprojektowanym specjalnie w celu ochrony prywatności i mogły umożliwić stronom trzecim uzyskanie poufnych informacji na temat nawyków przeglądania stron przez użytkowników. Na temat tych luk “Financial Times” przygotowuje raport.
Safari
Safari

[banner slot=”text”]

Według informacji podanych właśnie przez “Financial Times” Google Alphabet Inc ujawnił błędy w przeglądarce Apple w sierpniu zeszłego roku. W zeszłorocznym grudniowym wpisie na firmowym blogu inżynier Apple przyznał, że firma naprawiła błędy ujawnione jej przez badaczy Google. Rzecznik Apple w środę potwierdził, że wady wykryte przez Google i wyróżnione w historii Financial Times zostały załatane w zeszłym roku. Google nie skomentowało doniesień Reutera.

22 stycznia rzecznik prasowy Apple powtórzył tę wiadomość i powiedział, że wszystkie informacje, które przedstawił “Financial Times” są już nieaktualne. Teoretycznie, więc użytkownicy Safari nie powinni obawiać się o swoje bezpieczeństwo w sieci. Jak jest w praktyce? | CHIP

Więcej:AppleSafari