Huawei P40 Pro i pięć obiektywów

Huawei P40 Pro i skromniejszy model P40 wedle wszelkich dotychczasowych doniesień będą kolejnymi flagowcami, które wystawią klientów na pokusę, o ile przejdą oni do porządku dziennego nad brakiem usług Google.
Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro pokazany przy okazji reklamy etui?

Rendery opublikowane przez Weibo (pokazujące głównie etui dla P40 Pro) potwierdzają, że ten smartfon będzie mieć pięcioobiektywowy aparat główny i dwuobiektywowy aparat przedni. Obiektywy z tyłu to m.in. główny obiektyw 80 Mpix (choć pojawiają się też informacje, że będzie to “tylko” 64 Mpix; być może będzie to Sony IMX700), obiektyw szerokokątny 20 Mpix, teleobiektyw 2 Mpix oraz kamera 3D Time of Flight. W odróżnieniu jednak od Nokii Pure View, obiektywy usytuowane są w jednej linii, ich widok nie powinien więc razić osób nie lubiących pająków.

Nokia 9 PureView wywołuje atak trypofobii?

Grafenowa bateria

Co jeszcze widać na zdjęciach? Na przykład fizyczne przyciski regulacji głośności i włącznik po prawej stronie oraz diodę podczerwieni umieszczoną na górnej krawędzi telefonu. Ten element pozwoli używać telefonu jako uniwersalnego pilota. Do błyskawicznego ładowania (ta funkcja jest wręcz oczywista) potężnej baterii – prawdopodobnie 5500 mAh, posłuży USB typu C. Przy czym wedle niepotwierdzonych jeszcze informacji bateria nowego flagowca wykonana została z wykorzystaniem grafenu, co pozwala uzyskać ogniwo bardzo pojemne, przy zachwaniu niewielkiej jego niewielkich rozmiarów.  Huawei P40 Pro jak widać na ilustracjach pozostał telefonem smukłym. Zastosowanie grafenu jest więc bardzo prawdopodobne.

Huawei P40 Pro

Grafenowe baterie opracował także Samsung, który przedstawił swój pomysł w czasopiśmie Nature. W artykule opublikowanym w listopadzie 2016 r. naukowcy z Samsung SDI pokazali ogniwa pokryte grafenowymi kulkami. Takie baterie są bardziej wytrzymałe na wysoką temperaturę, mają wysoką gęstość i błyskawicznie się ładują. Jednak Samsung na razie nie przedstawił żadnego telefonu wyposażonego w taką baterię.

[banner slot=”text”]

Przyglądając się renderom można również zauważyć, że P40 Pro będzie mieć jednak płaski ekran, choć wykończony szkłem 2,5D, które ma dać wrażenie zaokrąglonych, tzw. wodospadowych krawędzi. Ekran AMOLED będzie mieć przekątną 6,57-cala, rozdzielczość Quad HD i umożliwiać wyświetlanie treści w jakości HDR. Sercem telefonu ma być Kirin 990 5G. Tego oczywiście na renderach nie widać, ale od pewnego czasu w sieci pojawia się coraz więcej informacji o nowym flagowcu chińskiego producenta.

Kiedy w sprzedaży? Idąc tropem francuskiego portalu Frandoid premiery flagowca należy spodziewać się pod koniec marca tego roku. Taką informację przekazał dziennikarzom Richard Yu. Nie jest to termin zaskakujący. Huawei P20 i Huawei P20 Pro zadebiutowały w kwietniu 2018 r., a Huawei P30 i Huawei P30 Pro w marcu 2019 r. Byle do wiosny. | CHIP

[offers keywords=”Huawei+P30+Pro”]

WARTO PRZECZYTAĆ:

TEST: Huawei P30 Pro – Mistrz świat(ł)a

Więcej:Huawei