Huawei P40 w trzech wariantach. W tym jeden z 5 aparatami

Skoro Samsung planuje wprowadzić na rynek pięć wersji swojej flagowej rodziny Galaxy S20, to można się było spodziewać, że jego chiński konkurent pójdzie w podobną stronę. Zacznijmy od tego, co już wiemy na temat Huawei P40. Jego podstawowy model będzie kontynuował stylistykę znaną z P30. Aparaty, które w tej serii są bardzo ważne, będą umieszczone na prostokątnej niewielkiej platformie. Poza samymi obiektywami znajdą się tam też napisy opisujące ich parametry. W wersji P40 będą to trzy aparaty, natomiast w P40 Pro cztery. Obydwa modele otrzymają skaner linii papilarnych wbudowany w ekran. Sam wyświetlacz jednak będzie się nieco różnił. W P40 będzie on płaski, a w P40 Pro zakrzywiony.
Huawei P40
Huawei P40

p40
Huawei P40 Pro (fot. @onleaks)

A znany branżowy bloger @evleaks ujawnił, że wg jego wiedzy będzie też trzeci smartfon. Nosi on nazwę Huawei P40 Pro Premium Edition i wygląda bardzo podobnie do poprzednich wersji. Różni się jednak dwoma elementami. Po pierwsze wyposażony będzie w aż pięć obiektywów. Poza aparatem głównym, który najpewniej zaoferuje rozdzielczość 52 Mpx, na pokładzie znaleźć ma się też aparat z aż 10-krotnym zoomem optycznym. W sumie użytkownik będzie mógł skorzystać z ogniskowych z przedziału 18-240 mm. Druga sprawa to obudowa, która w tym wariancie wykonana będzie z ceramiki.

huawei p40
Huawei P40 Pro Premium Edition (fot. @onleaks)

Informacje te pokrywają się z przeciekami z początku roku, które pokazywały etui do (jak wtedy się wydawało) P40 Pro. Dzięki tamtym renderom wiemy też, że nie ma co liczyć na złącze słuchawkowe. Pytanie brzmi, czy nawet najlepiej wyposażony smartfon zainteresuje wystarczająco dużo nabywców, gdy oprogramowanie zostanie pozbawione usług Google? | CHIP