miliarder

Miłość z reality show: Japoński miliarder szuka partnerki do lotu ze SpaceX

Yusaku Maezawa to pierwszy prywatny klient SpaceX. Japończyk dofinansował firmę sporą kwotą, by zapewnić sobie oraz kilku innym osobom lot w kosmos. Teraz ogłosił, że odstąpi jedno z miejsc kobiecie, która wygra randkowe reality show.

44-letni Japończyk to właściciel platformy odzieżowej Zozotown oraz kolekcjoner dzieł sztuki. Wartość jego majątku szacowana jest na 2 miliardy dolarów. Maezawa to także żywy dowód na to, że pieniądze szczęścia nie dają. W ubiegłym roku miliarder zrezygnował z funkcji prezesa w Zozo i postanowił zacząć życie od nowa. Teraz skupia się na znalezieniu partnerki, gdyż to właśnie samotność jest obecnie jego największym zmartwieniem.

Reklama

Mimo początkowych oporów Maezawa zgodził się wziąć udział w reality show organizowanym przez telewizję AbemaTV. Kandydatki z całego świata powalczą w nim nie tylko o serce znanego miliardera, ale też o główną nagrodę, którą jest lot w kosmos. By zgłosić się do programu należy wypełnić formularz do 17 stycznia. Japończyk nie ma wielkich wymagań. Chętna na randkę przed kamerami kobieta musi mieć ukończone 20 lat, interesować się kosmosem i być oczywiście gotowa na podróż ze SpaceX. Ważna jest także pozytywna, pełna życia osobowość i marzenie o pokoju na świecie.

miliarder
Obydwaj panowie bardzo lubią Twittera (fot. GeekyMint)

Według wstępnych założeń pierwszy komercyjny lot w kosmos SpaceX przeprowadzi już w 2023 roku. Poza swoją nową dziewczyną miliarder zabierze także wybranych przez siebie artystów, którzy swoje doświadczenia z pobytu poza Ziemią będą w stanie przekuć w interesujące dzieła. Trudno powiedzieć, czy reality show faktycznie sprawi, że Maezawa znajdzie bezinteresowną miłość, ale pozostaje życzyć mu szczęścia.

Zwłaszcza, że on również przyczynia się do szczęścia innych osób. Rok temu Japończyk rozdał 100 losowym internautom za pośrednictwem swojego twittera po 100 milionów jenów na głowę (ok. 34 tys. zł). W 2018 roku przeprowadził podobną loterię na nieco niższą sumę. Niewykluczone, że w tym roku także podzieli się nadmiarem swojej gotówki. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.