Rustler: Średniowieczne GTA wylądowało na Kickstarterze

Ostatnia część “GTA” została wydana w 2013 roku. Studio Rockstar nadal nie zapowiedziało kontynuacji, choć coraz częściej słychać o niej plotki. Coś na pewno jest na rzeczy, ale możliwe, że przed nadejściem nowej generacji w “GTA VI” nie zagramy. Dla tych, którzy tęsknią za staroszkolnym klimatem serii polskie Jutsu Games przygotowało nie lada niespodziankę. Studio jeszcze w tym roku planuje ukończyć grę “Rustler”.
rustler
rustler

http://kck.st/2GAwwo3

W tym tytule wcielimy się w rolę Guya – łysego, średniowiecznego bandyty. Twórcy szykują tutaj absurdalną i wypełnioną humorem grę akcji, w której będziemy brać udział w przeróżnych misjach, od polowania na czarownice, przez wykopywanie szkieletów dinozaurów, aż po udział w turniejach rycerskich. Studio kreatywnie podeszło do kwestii muzyki. Nasz bohater będzie mógł wynająć barda, który chodząc za nami krok w krok spełni funkcję ludzkiego radia. Bard nie tylko nie opuści nas na krok w trakcie krwawych pojedynków, ale też zmieni dynamikę piosenki w zależności od tema akcji.

“Rustler” pozwoli także wystrzeliwywać krowy w niebo, przebierać się za strażników (a nawet samą Śmierć), palić zioła czy rysować kształty jeżdżąc pługiem po polu. “Na ten moment gra znajduje się w fazie alpha. Twórcom udało się ukończyć jedną z dwóch planowanych wysp. Ponieważ “Rustler” jest skomplikowaną produkcją, studio potrzebuje funduszy, które pomogą im bez przeszkód dotrzeć do finału prac. Brakujące minimum nie jest duże – to niecałe 19 tys. dolarów kanadyjskich, więc istnieje duża szansa na to, że gra faktycznie się ufunduje. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do Kickstartera. Swoją kopię można zarezerwować za równowartość minimum 15 dol. kan. (ok. 44 zł). | CHIP