Samsung Galaxy S20 – wyciekły pierwsze zdjęcia

Branżowy bloger i redaktor serwisu XDA Developers, Max Wieinbach, opublikował na swoim twitterze trzy zdjęcia smartfonu. Widzimy na nich, że koreański producent nie zrezygnował z dziurki na przednią kamerę, ale zmniejszył jej rozmiar do jednego “oczka” aparatu. Fotografie przedstawiają jednak Galaxy S20+, więc możliwe, że inne wersje urządzenia będą miały podwójny aparat z przodu. Na żadnym ze zdjęć nie widać przycisku wywołującego asystenta Bixby. Seria będzie charakteryzowała się ponadto wąskimi ramkami oraz dość obszerną wyspą z obiektywami głównymi na tylnym panelu. Fotografie odpowiadają mniej więcej renderom, które wyciekły do sieci wcześniej.
galaxy s20
galaxy s20

galaxy s20
Tak wygląda GalaxyS20+ w wersji z 5G (fot. Max Weinbach)

Weinbach wrzucił ponadto screen z wynikiem benchmarka Geekbench z S20+ 5G. Wynika z niego, że smartfon osiągnął wynik 923 punktów w teście jednego rdzenia i 3267 punktów w teście wielordzeniowym. Z nieoficjalnych informacji blogera wiemy także, że Galaxy S20 zadebiutuje w aż pięciu wersjach. Wśród nich aż 3 będą wyposażone w modem 5G.

Najdroższy z całego zestawienia będzie model Galxy S20 Ultra 5G, który ma otrzymać 6,9-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2K, 12 GB RAM-u i 256 GB pamięci wewnętrznej. Wszystkie smartfony będzie napędzać układ Snapdragon 865. W Europie zastąpi go Exynos 990. Na pokładzie największego z modeli powinniśmy zobaczyć także akumulator o pojemności 4900 mAh. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te dane to informacje nieoficjalne. Premiera serii Galaxy S20 odbędzie się już 11 lutego.