Samsung przedstawia S10 Lite i Note10 Lite

W obydwu nowych modelach Samsung pozostawił to, co najbardziej charakterystyczne dla serii. Użytkownicy S10 Lite i Note10 Lite nie będą narzekać na wyświetlacze. Producent wykorzystał tutaj 6,7-calowy ekran Super AMOLED Infinity-O o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. W obu przypadkach mówimy także o wydajnym akumulatorze o pojemności 4500 mAh. Bardzo dobrze przedstawiają się także układy optyczne.
S10 lite
S10 lite

s10 lite
Największe różnice we wzornictwie kryją się w układzie aparatów

Użytkownicy S10 Lite będą mogli skorzystać z aparatu głównego 48 MP ze wsparciem nowej optycznej stabilizacji Super Steady OIS, 5-megapikselowego aparatu do makro i ultraszerokokątnego aparatu o rozdzielczości 12 MP. W przypadku Galaxy Note10 Lite otrzymamy trzy aparaty o rozdzielczości 12 MP. Przedni układ ma jedno oczko mniej w stosunku do flagowych modeli. W obu wariantach jest to 32-megapikselowa kamera z jasnością f/2.2.

galaxy note10 lite
W Note10 lite nie zabrakło rysika

Atutem lżejszej wersji Note’a jest oczywiście rysik S Pen. Piórko będzie pozwalało nie tylko na sporządzanie odręcznych notatek, ale też sterowanie aparatem czy multimediami. Jeżeli chodzi o pozostałą specyfikację to także jest dobrze. Galaxy S10 Lite pracuje pod kontrolą Snapdragona 855, a Note10 Lite Exynosa 9810. Tego pierwszego wspiera ponadto 8 GB RAM-u, a Note’a 6 GB. Obydwa modele działają pod kontrolą Androida 10, a użytkownik otrzyma w nich 128 GB miejsca na dane.

[banner slot=”text”]

Niestety Samsung nie ujawnił dwóch dość istotnych informacji. Nie wiemy kiedy smartfony zadebiutują na rynku, ani w jakich cenach. Pewne jest tylko to, że będą tańsze od swoich flagowych wersji. | CHIP