SteelSeries przedstawia nową myszkę i 2 klawiatury z serii Apex

Rival to znana i lubiana seria myszek, które charakteryzują się gamingowym wzornictwem oraz dobrą wytrzymałością. W CHIP-ie mieliśmy okazję testować kilka modeli z tej rodziny np. Rival 600. Teraz do sprzedaży w cenie 159 zł wchodzi Rival 3. Jest to mysz z rozbudowanym podświetleniem RGB oraz nowym sensorem optycznym SteelSeries TruMove Core. Powstał on we współpracy z PixArt i oferuje rozdzielczość 8500 CPI.
apex
apex

apex
Rival 3 (fot. SteelSeries)

Myszka odznacza się także wytrzymałą konstrukcją i lekką wagę (77 g). Producent określa żywotność przełączników w Rivalu 3 na 60 milionów kliknięć. Urządzenie ma także wbudowaną pamięć, która mieści do pięciu profili CPI. Wszystkie ustawienia myszki można edytować w darmowym oprogramowaniu SteelSeries Engine.

apex 5
Apex 5 (fot. SteelSeries)

Apex 3 z kolei to klawiatura dla graczy, którym często zdarza się rozlać na biurku wodę. Ten model charakteryzuje się odpornością na zachlapania (IP32), a także autorskimi, cichymi przełącznikami o żywotności 20 milionów kliknięć. Jak przystało na gamingowe akcesorium nie brakuje tu także 10-strefowego podświetlenia RGB, które reaguje również na alerty z Discorda. Poza klikalną metalową rolką, trzema schematami ustawienia przewodu, anti-ghostingowi i przyciskami multimedialnymi Apex 3 ma także magnetyczną podkładkę pod nadgarstki. Cena klawiatury wynosi 349 zł.

apex 5
Apex 5 (fot. SteelSeries)

Apex 5 to model kierowany do bardziej wymagających graczy i esportowców. Cała konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie. Tu również do kompletu dołączana jest magnetyczna podstawka. Z dodatkowych funkcji klawiatura ma także wyświetlacz smart OLED, który może pokazywać informacje z gier takich jak “CS:GO”, “Dota 2”, notyfikacje z Discorda czy informacje o utworach z Tidala. Apex 5 ma ponadto przełączniki hybrydowe Blue o żywotności 20 milionów kliknięć. Za klawiaturę zapłacimy 549 zł. Informacje o wszystkich trzech produktach można znaleźć na oficjalnej stronie producenta. | CHIP