AnTuTu opublikowało wyniki testów smartfonów

Platforma testowa AnTuTu opublikowała listę najlepszych dziesięciu flagowców oraz smartfonów ze średniej półki. Na jej szczycie znalazł się Vivo IQOO Neo 855. Vivo ogólnie radzi sobie bardzo dobrze. Pierwsze trzy miejsca zajmują telefony własnie tej firmy. Pierwszą dziesiątkę najbardziej wydajnych telefonów zajmuje Huawei Mate 30 Pro 5G. Zestawienie wyraźnie pokazuje przewagę procesora Snapdragon 855.
AnTuTu opublikowało wyniki testów smartfonów

Wyniki testów AnTuTu dowodzą jeszcze jednej rzeczy: procesor jest ważny, ale to zastosowane przez VIVO; pamięc UFS 3.0,  system plików F2FS i chłodzenie wodne przełożyły się na trzy pierwsze miejsca w styczniowym rankingu.

AnTuTu

W przypadku smartfonów ze średniej półki na pierwszym miejscu znalazł się Oppo Reno3 5G, a stawkę zamyka też Oppo, tyle że Reno2.

[banner slot=”text”]

Publikując wyniki AnTuTu wielokrotnie podkreślało, że ranking najwydajniejszych telefonów dotyczy tylko i wyłącznie wydajności. Testy nie oceniają konfiguracji aparatu, pojemności baterii, wyglądu, wielkości przekątne ekranu, obecności szybkiego ładowania itd., czyli tych wszystkich elementów, które ostatecznie mają wpływ na komfort używania.

AnTuTu

Wczesną wiosną, bo już w lutym zadebiutują kolejne smartfony, ale wyposażone w nowy procesor Snapdragon 865, zapewne więc w pierwszej dziesiątce dojdzie od przetasowań.

Na stronie twórców platformy testowej można znaleźć wyniki testów 65 smartfonów, posortowanych wg wydajności lub z uwzględnieniem wydajności do ceny. | CHIP

Więcej:testy