Odkryj siłę dobrego tłumaczenia technicznego

A w ogóle myślałeś o tym, aby pójść tropem najczęściej używanych języków świata – zarówno chiński (mandaryński), jak i angielski, hiszpański czy hindi to cztery najpotężniejsze języki świata zarówno pod względem ilości użytkowników ojczystych i tych ogółem? Poza tym wyliczenia Internet World Stats 10 najbardziej popularnych języków wskazują wyraźnie – ogromna część świata jest też w sieci. Poza tym przy dobrej strategii interesującym celem są nisze. Niezależnie od tego czy chcesz wykorzystać informacje podane przez nas, czy też masz swój pomysł, niezbędne jest wsparcie profesjonalnego tłumacza technicznego.
Odkryj siłę dobrego tłumaczenia technicznego

Wykorzystaj siłę i moc najpotężniejszych języków świata do tłumaczeń technicznych

Warto zdać sobie sprawę, że choć na naszej planecie istnieje 7111 języków, to większość ludzi na świecie posługuje się zaledwie kilkunastoma z nich.

Wśród tych posiadających największą ilość użytkowników ojczystych w 22. wydaniu klasyfikacji Ethnologue z 2019 roku znalazły się:

 • chiński (918 mln),
 • hiszpański (480 mln),
 • angielski (379 mln),
 • hindi (341 mln),
 • bengali (228 mln),
 • portugalski (221 mln),
 • rosyjski (154 mln),
 • japoński (128 mln).

Z kolei każdy, kto jest zainteresowany językami z łączną największą ilością użytkowników (użytkownicy ojczyści, a także osoby dla których to drugi lub kolejny język) powinien spojrzeć na to wyliczenie Ethnologue:

 • angielski (1,132 mld),
 • chiński /mandaryński (1,117 mld),
 • hindi (615 mln),
 • hiszpański (534 mln),
 • francuski (280 mln),
 • arabski (274 mln),
 • bengali (265 mln),
 • rosyjski (258 mln),
 • portugalski (234 mln).

Z kolei World Internet Stats informuje, że 10 najpopularniejszych języków w sieci to zasięg 3,345 mld osób, czyli ok. 50% światowej populacji.

Widzisz w tym możliwości dla siebie? Większy zasięg, wyższa sprzedaż, rozwój, setki i tysiące szans są w Twoim zasięgu.

Odkryj jak wykorzystać moc i siłę najpotężniejszych języków świata

Pozwól, że opowiemy Ci historię pana Marcina. Mężczyzna jest przed czterdziestką. Ma firmę produkującą maszyny przemysłowe. Swoje produkty sprzedaje nie tylko w Polsce, ale także w kilku innych krajach. Choć powodzi mu się dobrze stwierdził, że jest już gotowy na rozwój, na o wiele większą skalę. Pan Marcin przeglądając rankingi i statystyki dotyczące najbardziej popularnych języków świata doszedł do wniosku, że dają one dostęp do ogromnej mocy i siły. Postanowił to wykorzystać.

Oprócz stworzenia solidnej strategii miał świadomość, że kluczowi są tutaj profesjonalni tłumacze. Tłumaczenia techniczne wymagają dokładności, rzetelności, ale i obycia z daną branżą. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że potrzebny jest mu zespół doświadczonych specjalistów, którzy usprawnią proces przekładu, a także pomogą przygotować profesjonalne tłumaczenia opisów produktów, instrukcji obsługi urządzeń, dokumentacji i specyfikacji technicznych czy wiele innych niezbędnych treści.

W jakości tłumaczeń pan Marcin dostrzegał nie tylko sprawne dojście do ściśle określonych rezultatów, ale i o wiele większą skuteczność wszystkich działań. Poza tym miał świadomość, że przełoży się ona na pozytywny wizerunek firmy, będzie czymś w rodzaju stróża chroniącego przed niepotrzebnymi błędami i wpadkami, pomoże zjednać sympatię klientów, a nade wszystko przełoży się na większą sprzedaż.

Tłumaczenia techniczne muszą powędrować w ręce ludzi

Ludzi, którzy profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków i mają doświadczenie w Twojej branży, po to, aby wspomóc Cię realnie w dojściu do określonego celu, zwiększeniu sprzedaży i w końcu osiągnięciu przez Ciebie sukcesu. Dobrym przykładem renomowanego dostawcy jest biuro tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®. Warto pójść w kierunku firm, które mają wszystkie narzędzia, aby wesprzeć realizację Twojego planu.

Jakie korzyści przyniesie Ci współpraca z profesjonalnym dostawcą usługi tłumaczeń technicznych?

Porozmawiajmy teraz o korzyściach, jakie daje współpraca z renomowanym dostawcą. Przede wszystkim zawsze wybieraj tylko tych tłumaczy i te firmy, które mogą pomóc Ci w konkretnej potrzebie, wesprzeć Cię w rozwiązaniu danego problemu czy potrafią realnie uskutecznić Twoje działania.

Niezależnie od tego czy treści do tłumaczenia dotyczą inżynierii, budownictwa, transportu, energetyki, przemysłu, technologii czy robotyki renomowany dostawca usługi tłumaczeń technicznych to pewność, że zrobisz to, co chcesz i dojdziesz tam, gdzie chcesz.

„Profesjonalny tłumacz to pewność, iż nie spotka Cię niemiła niespodzianka w postaci błędów, jakiś wpadek, które przełożą się na wizerunek Twojej firmy, mniejszą sprzedaż, problemy finansowe czy prawne. To również i przede wszystkim wysoka jakość, która pracuje na zrealizowanie wyznaczonego przez Ciebie celu, większą efektywność działań i ostatecznie osiągnięcie sukcesu” – mówi Tomasz Muszyński z biura tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®.

Zobacz więcej na: https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-techniczne/

Lokowanie produktu