Asystent Google wkrótce będzie mógł wyłączać telefon

Asystent Google wraz z nową wersją Androida dostanie kilka istotnych ulepszeń, które znacznie wpłyną na komfort korzystania z niego. Wśród nowości znajdzie się możliwość wyłączania telefonu za pomocą głosu.
Asystent Google zmieni sposób wyświetlania odpowiedzi
Asystent Google zmieni sposób wyświetlania odpowiedzi

Wkrótce będziesz mógł wyłączyć telefon za pomocą głosu

Android 12 przyniesie kilka zmian jeśli chodzi o asystenta głosowego. Przycisk zasilania w telefonach będzie służył już nie tylko to wyłączenia smartfona, ale domyślnie będzie uruchamiał Asystenta Google. Dla wielu może to nie być zbyt wielkim zaskoczeniem, bo wiele smartfonów ma już coś takiego wbudowanego. Jednak Android 12 przeniesie tę opcje do wszystkich modeli z Androidem. Funkcja ta będzie z pewnością bardzo przydatna, bo asystent głosowy nie zawsze reaguje na nasze próby wywołania go.

Czytaj też: Oppo Reno6 Pro + 5G – poznaliśmy kolejną porcję informacji

Trochę inaczej jest z kolejną nowością – możliwością wyłączenia telefonu za pomocą głosu. Okazuje się, że właśnie taka funkcja ma trafić do smartfonów z Androidem wraz z nową wersją systemu. W gruncie rzeczy nie brzmi to jakoś bardzo atrakcyjnie, w końcu dokładnie to samo możemy zrobić za pomocą przycisku zasilania. Być może jednak ta nowa opcja wyłączania telefonu wiąże się właśnie z powyższą funkcjonalnością. Zauważono bowiem, że niektórzy użytkownicy testujący Androida 12 wraz z przypisaniem Asystenta Google do przycisku zasilania tracą możliwość wyłączania telefonu za jego pomocą.

Czytaj też: Test Huawei Watch Fit Elegant Edition. Elegancja i funkcjonalność

Czyli jeśli długo naciśniemy przycisk zasilania zamiast standardowego menu zasilania z opcjami wyłączenia i ponownego uruchomienia telefonu, włączy nam się Asystent Google. Portal 9to5Google ujawnił, że  Android 12 zamiast tego będzie oferował dwa nowe sposoby wyłączania telefonu. Jednym z nich jest jednoczesne naciśnięcie przycisków zwiększania głośności i zasilania. Drugim – wydanie polecenia Asystentowi Google. Brzmi to jak zbytnie i niepotrzebne skomplikowanie bardzo prostej czynności. Ciekawi jesteśmy, czy faktycznie tak właśnie będzie to wyglądało w Androidzie 12. Oby nie.