CHIP IS BACK!

Cześć
CHIP IS BACK!

Jest mi bardzo miło powitać Was ponownie na CHIP.

Doskonale pamiętam, gdy na początku zeszłego roku przeczytałem o zamknięciu CHIP. Z wielkim żalem pomyślałem wtedy, że oto skończył się ważny rozdział w historii polskiego Internetu, bo CHIP był u nas przecież „od zawsze”. Nie wiem, czy Wy również pamiętacie czasy, gdy po czasopisma stało się w kolejce do kiosku, martwiąc się czy wystarczy i dla mnie, a na Internet biegło się do kafejki lub do kolegi, farciarza – posiadacza komputera z modemem, wydającym niezapomniane, dziwne dźwięki zanim połączył się w końcu z Siecią. Wtedy komputerowy, sprzętowy świat to była prawdziwa nisza. Dziś trudno to sobie wyobrazić, korzystając na co dzień ze smartfona. A strona internetowa CHIP wygląda w tamtym czasie mniej więcej tak:

CHIP to jest po prostu kawał historii polskiego Internetu. A ja naprawdę cenię historię, bo pozwala spojrzeć świadomie z innej perspektywy na otaczającą nas rzeczywistość.

Serwis internetowy CHIP powstał pod koniec 1996r., a zaczął działanie w 1997 r. Wyobrażacie to sobie? W styczniu przyszłego roku obchodzić będzie 25-lecie. Mam nadzieję, że hucznie i z Waszym udziałem i bez pandemicznych obostrzeń. To czasopismo i serwis internetowy CHIP przez lata od podstaw wprowadzały ludzi w komputerowy i cyfrowy świat. Nie ma chyba innego serwisu, który zapisał się tak w naszej pamięci.

Nie ukrywam, że mam wielką satysfakcję, że otwieramy dziś kolejny rozdział w istnieniu CHIP. Możemy zapewnić Was, że dołożymy wszelkich starań, żeby CHIP kontynuował swoją legendę, a do tego nadamy mu współczesnego ducha, wykorzystując całe posiadane doświadczenie w branży. Dlatego też pozostaniemy głównie przy dotychczasowej tematyce CHIP – nowych technologiach, sprzęcie komputerowym i nauce. Znajdziecie też aktualne, najciekawsze informacje z innych dziedzin. Skupimy się na wybranych, interesujących treściach, zapewniających Czytelnikom nie tylko rozrywkę, ale i wiedzę.

Z pewnym niepokojem obserwuję ostatnio w którym kierunku zmierza dziennikarstwo internetowe i jakie są efekty nieustającej pogoni za kolejnymi „kliknięciami”. Mając na względzie, że Internet jest obecnie dla nas wszystkich oknem na świat, podstawowym źródłem informacji i miejscem spotkań z innymi użytkownikami, uważam że powinno być w nim jak najwięcej wartościowych i merytorycznych treści, a także miejsca do dyskusji.

Jestem dumny, że po wielu miesiącach przygotowań mogę przywrócić CHIP jego wcześniejszym czytelnikom. W szczególności tym, którzy tak jak ja, wychowali się na nim. Zajmiemy się przywróceniem CHIP odpowiedniego miejsca wśród polskich serwisów internetowych.

Parafrazując starego CHIP z 1996 r. zapraszam Was ponownie po latach, byście „wstąpili do klubu CHIP” ?