Chromebook Detachable CM3 ASUS specyfikacja, Chromebook Detachable CM3 ASUS, Chromebook Detachable CM3, Detachable CM3

ASUS Chromebook Detachable CM3 to tablet, laptop i notatnik w jednym

Chromebooki to względnie tanie urządzenia oferujące stosunkowo niewiele w ogólnym rozrachunku i w porównaniu do takiego Windowsa, czy Linuxa. Jednak dzięki nim praca online w środowisku Google w niskim budżecie jest dla każdego na wyciągnięcie ręki. Przykładem takiego Chromebooka, który ma sporo do zaoferowania w cenie 349$ (około 1280 złotych) jest najnowszy ASUS Chromebook Detachable CM3.

Większość z chromebooków jest po prostu zwyczajnym laptopem, dlatego to, co wyróżnia nowy Detachable CM3 to przede wszystkim jego odczepiany ekran, który czyni go tabletem, a nawet cyfrowym szkicownikiem. Co prawda, w 2018 roku na runku pojawił się już Chromebook w formie tabletu, czyli Chromebook Tab 10, ale… no właśnie, ale był on wyposażony tylko w rysik, a przez to tradycyjne pisanie na nim mogło być uciążliwe, szczególnie podczas pracy online. Tak więc, z myślą o wszechstronności Chromebooków, Asus stworzył model Chromebook Detachable CM3.

Specyfikacja ASUS Chromebook Detachable CM3

Sercem tego Chromebooka jest chipset MediaTek MTK8183, który składa się z ośmiu rdzeni CPU i rdzenia graficznego Mali-G72 MP3. Do tego mamy 4 GB pamięci RAM i 64/128 GB pamięci wewnętrznej eMMC oraz łączność Wi-Fi 802.11ac do pracy, nauki i grania online, a także łączność Bluetooth 4.2. Chromebook ładujemy za pomocą portu USB 2.0 typu C, a jego wytrzymałość, według producenta, wynosi 12 godzin pracy na jednym pełnym ładowaniu.

Chromebook Detachable CM3 o grubości 7,9 mm jest wyposażony w 10,5-calowy ekran na bazie matrycy IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli oraz jasności 320 nitów, która pokrywa 118% palety sRGB. Na przodzie urządzenia znalazła się przednia kamerka o rozdzielczości 2 Mpx, a na jego tyle aparat o rozdzielczości 8 Mpx. Tam nie zabrakło również głośników stereo oraz złącza Combo jack do podłączania urządzeń audio.

Czytaj też: Nowy Lenovo Yoga Pad Pro spełni nawet funkcję drugiego monitora

Klawiatura Detachable CM3 z przełącznikami o drodze pracy 1,5 mm łączy się z tabletem przez interfejs o nazwie Pogo Pin. Po jej zamontowaniu unosi ona się względem biurka o 6 stopni, zapewniając wyższy komfort pisania. Do przymocowania jest również magnetyczna podstawka, która ma zapewnić nam wygodny kąt widzenia w ustawieniu pionowym czy też poziomym. Jeśli chodzi o rysik, to ładuje się on od razu po umieszczeniu go w specjalnym miejscu w obudowie.

Czytaj też: Redmi Note 8 2021 przedstawiony oficjalnie

ASUS Chromebook Detachable CM3 ma pełen dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play, a także do poczty Gmail, Dokumentów, Dysku, Kalendarza czy Meeta. Możemy również korzystać z Asystenta głosowego Google. Całość dopełnia 12-miesięczna subskrypcja usługi Google One z 100 GB zapleczem pojemnościowym.